Мета: узагальнити знання учнів з теми, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати вміння висловлювати власні думки, логічне мислення, навички раціонального використання навчального часу; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пунктуальність.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання і питання до контролю за темою у двох варіантах.
Теорія літератури: експресіонізм, модернізм.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Оголошення теми й мети уроку
II. Інструктаж щодо виконання тестових завдань
III. Хід роботи
Варіант I
Початковий рівень
(Кожна правильна відповідь на питання № 1–4 оцінюється в 0,5 бала, на питання № 5 — 1 бал.)
1. На творчості О. Кобилянської позначився вплив філософії:2. Які письменники становлять так звану «Покутську трійцю»?
3. До якої збірки творів В. Стефаника увійшла новела «Новина»?
4. Укажіть, який художній прийом використовує автор у словах:
«Навкруги панувала незвичайна тиша»:
5. Установіть відповідність між подією та твором, у якому про неї йдеться:
Середній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
6. Продовжте речення.
Достатній рівень
(Правильна відповідь оцінюється в 2 бали.)
7. Виконайте одне із завдань:
Високий рівень
(Правильна, змістовна, грамотно оформлена відповідь оцінюється в 4 бали.)
8. Напишіть творчу роботу за однією із тем:
- Картини природи у новелі О. Кобилянської «Битва».
- «І все, що я писав, мені боліло» (Роздуми над творчістю В. Стефаника).
Варіант ІІ
Початковий рівень
(Кожна правильна відповідь на питання № 1–4 оцінюється в 0,5 бала, на питання № 5 — 1 бал).
2. Де поховано О. Кобилянську?
3. Своєрідність сюжету твору Василя Стефаника «Новина» полягає в тому, що…
4. Слова норвезького письменника Йонаса Лі: «Кругом нас знаходиться якась безодня, що її вирила доля, але тут, у наших серцях, вона найглибша» є епіграфом до твору:
5. Установіть відповідність між героями твору «Земля» О. Кобилянської та їх характеристиками:
Середній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
6. Продовжте речення.
Достатній рівень
(Правильна відповідь оцінюється в 2 бали.)
7. Виконайте одне із завдань:
Високий рівень
8. Напишіть творчу роботу на одну із тем (правильна, змістовна, грамотно оформлена відповідь оцінюється в 4 бали):
- Доведіть або спростуйте тезу: «Буду свій світ різьбити, як камінь. Слово своє буду гострити на кремені моєї душі».
- «У художньому світі Кобилянської земля — це мати і мачуха»
(Дмитро Павличко).
IV. Домашнє завдання