Мета: перевірити вміння писати твори-роздуми на основі вивченого матеріалу; розвивати навички зв'язного писемного мовлення та вміння дотримуватися композиції твору-роздуму; формувати творче мислення учнів; виховувати навички раціонального використання часу, інтерес до наслідків власної праці.
Теорія літератури: ліричний цикл, ліричний герой, поетичний образ та його різновиди, ліричні жанри, філософська лірика, драма.
Обладнання: теми творів (5 варіантів).
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Оголошення теми й мети уроку
III. Інструктаж щодо виконання завдання
IV. Хід контрольної роботи
1. Оголошення тем контрольних творів
1. Тема кохання в повісті І. Франка «Перехресні стежки»: еволюція почуття, авторське ставлення до проблеми.
2. Автобіографічні мотиви інтимної лірики І. Франка.
3. Сумніватися — це добре чи погано? (За поемою І. Франка «Мойсей»).
4. У чому полягає творчий подвиг Івана Франка?
5. Яка поезія І. Франка найближча моєму серцю?
2. Самостійна робота учнів
VI. Домашнє завдання
Робота в групах
Завдання для груп: підготувати повідомлення.
Завдання для групи № 1
Літературно-мистецьке життя кінця XIX — початку XX століття.
Завдання для групи № 2
Розвиток модерністських тенденцій в українській літературі кінця XIX — початку XX століття.
Завдання для групи № 3
Найвидатніші представники прози в українській літературі кінця XIX — початку XX століття.
Завдання для групи № 4
Найвидатніші представники поезії в українській літературі кінця XIX — початку XX століття.
Завдання для групи № 5
Періодичні видання та часописи кінця XIX — початку XX століття.