Два крила

ДВА НАЧАЛА ЖИТТЯ

Є два начала, два стовпи,
Дві ноти, дивні два світи,
Дві зірки в небесах ясні,
Два сади світлі, чарівні.
Як нескінченні дві планети:
Жіночий дух, мов сяйво в нетрях,
І чоловічий мужній дух — усе життя удвох ідуть.

ДВА КРИЛА

Посіяв одного разу янгол небесний у землю дві насінини: перше зернятко чоловічого духу, а друге — жіночого. Янгол насіння поливав, оберігав, і незабаром виросли з них дві квітки.

Одна — немов ранкова зоря на ніжній і гнучкій стеблині. Друга немов грозове небо на міцній і сильній стеблині. Разом росли квіти, разом за вітром колихалися. Квітка жіночого духу найчастіше дивилася на схід — світанок зустрічала, а квітка чоловічого духу полюбляла дивитися на захід — сонце проводжала.

Коли квітки відцвіли, замість плодів у кожної виросло крильце. Із подивом дивилися квіти на свої крила, не знаючи, що з ними робити. Але одного разу на світанку квітка жіночого духу затріпотіла крилом і спробувала відірватися від землі. Трохи підвелася й одразу повалилася назад. Знесилена, схилила вона крило до землі. Прилетів янгол і почав лікувати пониклу квітку.

— Не треба мене рятувати, — прошепотіла квітка, — з одним крилом я не зможу літати, даремне моє життя.

— З одним не зможеш, але хіба ти не бачиш поруч друге крило? — запитав небесний янгол. — Дух жіночий і дух чоловічий — два крила одного птаха.

Квітка жіночого духу підняла голівку й глянула на свого сусіда. Той дбайливо обійняв її й допоміг випрямитися. З'єдналися дві квітки, обійнялися, змахнули двома крилами й піднялися високо в небо.

Запитання і завдання

  • Чиє, на вашу думку, крило сильніше — жіноче чи чоловіче?

  • Які якості необхідні жінці та чоловіку, щоб їхні крила ніколи не зламалися?

  • Намалюйте дві квіточки до й після того, як вони злетіли.

  • Розпитайте своїх батьків, як вони зустрілися. Намалюйте їхнє кохання в подобі крилатої квітки.

  • Намалюйте янгола кохання, який літає над землею з дарунками кохання. Розкажіть, що це за дарунки й для кого вони призначені.

1  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря