Мета:
навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
виховна: виховувати старанність, відповідальність.
Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.
Обладнання: тести.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІІІ. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
ІV. Виконання завдань
І варіант
Початковий рівень
1. Визначте назву твору, автора і героя, якому належить фраза: «Як їв борщ та кашу, так і їстиму, як мазав чоботи дьогтем, так і мазатиму, а зате всю землю навкруги скуплю»:2. Комедія — це:
3. Установіть відповідність.
Герой 1 Славко Беркута 2 Стефко Вус 3 Юлько Ващук 4 Лілі Теслюк | Учинок А Рятує сороку з переламаним крилом Б Страждає через недовіру однокласників В Вірить у невинність Беркути Г В міліції називає чуже прізвище замість свого Д Не боїться пити вино на вулиці |
Середній рівень
4. Стисло опишіть, за яких обставин загинула Соломія (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»).5. Як Невідомий обдурив Калитку (І. Карпенко-Карий, «Сто тисяч»)?
Достатній рівень
6. Доведіть, що в образах Остапа і Соломії (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною») втілено волелюбність українського народу. Наведіть переконливі приклади з твору.
7. Обґрунтуйте фразу, яка стосується Герасима Калитки, головного героя комедії І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»: «Земля — його мета, гроші — його засіб».
Високий рівень
Напишіть твір-мініатюру «Без душі легше, як без грошей» (за комедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»).
ІІ варіант
Початковий рівень
1. Визначте назву твору, автора і героя, якому належить фраза: «Втечу… Піду за Дунай, може, ще там люди не пособачились…»2. Драматичними називають такі твори, у яких:
3. Установіть співвіднесеність між героєм та його вчинками.
Герой 1 Відсутність повноцінного спілкування з дорослими 2 Протистояння брехні і правди 3 Самотність дитини 4 Віра у свій талант | Учинок А Лілі Теслюк Б Стефко Вус В Юлько Ващук Г Славко Беркута Д Андрій Лопух |
Середній рівень
4. Як цигани врятували життя Остапу (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»)?
5. Чому Герасим Калитка (І. Карпенко-Карий, «Сто тисяч») не дав дружині коней, щоб та з'їздила до церкви?
Достатній рівень
6. Доведіть, що на образах Остапа і Соломії (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»)
втілено волелюбність українського народу. Наведіть переконливі приклади з твору.
7. Обґрунтуйте фразу, яка стосується Герасима Калитки, головного героя комедії І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»: «Земля — його мета, гроші — його засіб».
Високий рівень
Написати твір-мініатюру «Кохання, заради якого варто померти» (за повістю М. Коцюбинського «Дорогою ціною»).
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання
Прочитати твір В. Дрозда «Білий кінь Шептало».