
Тема: “Важливі речі для малечі” (предмети гігієни).
Мета:. Продовжувати учити дітей стежити за своїм зовнішнім виглядом. Формувати уявлення дітей про необхідні культурно-гігієнічні навички (мити руки, вмиватися, чистити зубки, та розчісуватися); закріпити знання дітей про предмети гігієни (мило, рушник, зубна щітка, гребінець) та їх призначення
Продовжувати ознайомлювати дітей із властивостями води: вона буває чистою і брудною; чистою водою можна користуватися, брудна вода шкідлива. Розвивати дрібну моторику, закріпити кольори: червоний, жовтий зелений. Продовжити розвивати мовлення дітей, навчати їх відповідати на запитання дорослого. Створювати емоційно-позитивну атмосферу у групі.
Хід заняття
Вихователь: Добрий день, малята!
Наші пальчики також вміють вітатися.
Пальчикова гімнастика “Добрий день”
Добрий день, добрий день, -
Пальчики сказали
Ми сьогодні всіх дітей, -
Зранку привітали.
Входить лялька Оля. (В неї брудне обличчя та нерозчісане волосся).
Вихователь: - Ой, что це, в нас? Це ж наша лялечка Оля!
- Діти, що це з нею? (Вона забруднилась)
- Чому вона така брудна і неохайна? (Відповіді дітей.)
- Напевне вона не вміє сама дотримуватись чистоти, ось і забруднилась.
- А наші дітки знають, які речі потрібні для того, щоб бути чистими і охайними.
Дитяча гра “Чарівний мішечок”. (предмети гігієни)
Діти по одному дістають з мішечка речі та розповідають про їх призначення (мило, зубна щітка, рушник, гребінець), імітуючи дії з ними.
- Діти, а ви вмиваєтесь? (Так.) Покажіть ляльці Олі як потрібно чистити зубки! (Відповідні рухи).
- Діти, як ви витираєтесь рушником? (Відповідні рухи).
- А як розчісуєте волосся гребінцем? (Відповідні рухи).
Ось і тебе Олечко причешемо.
(Вихователь розчісує ляльку).
. Учити дітей стежити за своїм зовнішнім виглядом. звертається до ляльки.
- Тепер ти знаєш, які речі потрібні, щоб бути чистою та охайною? (Так).
- Діти, в ляльки Олі й досі брудні ручки та щічки, давайте вмиємо її та помиємо ручки, щоб вона теж була чистою.
Дослід з водою.
В двох мисках набрано воду: брудна та чиста.
- Діти, що це в нас? (Вода).
- Подивіться уважно, яка вода?
Діти набирають в ручки воду та порівнюють її. (Чиста і брудна).
- Якою водою можна вмиватися? (Чистою).
- А брудною? (Ні). - Чому? (Тому, що вона шкідлива).
Вихователь миє лялечку водою з милом. Під час миття ляльки, використати вірш Г. Демченко:
- Водичка, водичка,
Умий Олі личко,
Рум'яне та біле,
Як яблучко спіле! Витирає рушничком ляльці личко та ручки.
(Лялечка любується в дзеркалі )
- Вихователь: Яка вона стала чиста і гарна!
- Малята, щоб Олечка не забувала вмиватися та мити руки, давайте подаруємо їй гарний рушничок! Добре? (Так).
На паперовому макеті рушничка, діти ритмічно, під релаксаційну музику, малюють патичками “рушничок”, чергуючи мазки і крапки.
Дитяча гра “Зберемо подарунок для лялечці Олі ”
- Дітки, а давайте нагадаємо нашій ляльці Олі, що потрібно, щоб бути чистими та охайними!
- Зберемо їй подарунок “Чарівний мішечок” та подаруємо!
(Діти відшукують предмети та складають у мішечок).
- Що потрібно, щоб намилювати руки? (Мило).
- Що потрібно для того, щоб витирати ручки? (Рушник).
- Що потрібно, щоб почистити зуби? (Зубна щітка).
- Що потрібно для того, щоб причесатися? (Гребінець).
Вихователь: - Це тобі від діток подарунок! Бери та користуйся!
Лялька дякує та разом з дітками виходить гратися.