Мета:
навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
виховна: виховувати старанність, відповідальність.
Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.
Обладнання: тести.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
ІV. Виконання завдань І варіант
Початковий рівень
1. На селі герой твору О. Стороженка Павлусь дістав прізвисько…2. У рядках Чому верба від крапель кришталева, Мені сказала: «Здрастуй!» — крізь туман використано такі художні засоби…
3. У поезії «Гей, нові Колумби й Магеллани» автор звертається до…
Середній рівень
1. Дайте визначення поняттю «диптих».2. Укажіть ідею твору Л. Костенко «Чайка на крижині».
Достатній рівень
Як за допомогою гумору О. Стороженко в оповіданні «Скарб» подає образ головного героя, зображує його поведінку?
Високий рівень
Напишіть міні-твір за твором Б. Л епкого «Мишка» на тему: «Хто доброго чоловіка минає, той щастя не має».
ІІ варіант
Початковий рівень
1. У реченні Щастя, як горох з мішка, так і сиплеться на нашого Павлуся використано такі художні засоби…Середній рівень
1. Назвіть ознаки повісті-притчі.2. Яка ідея твору В. Симоненка «Ти знаєш, що ти — людина»?
Достатній рівень
Які провідні мотиви поезії Л. Костенко «Крила»?
Високий рівень
Напишіть міні-твір за твором О. Стороженка «Скарб» на тему: «Чи можна заздрити щастю Павлуся».
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання
Підготувати інформацію про Марину Павленко; прочитати перші розділи твору «Русалонька із 7‑В, або прокляття роду Кулаківських».