» » » Урок: Міркуйте, чому так. Б. Грінченко «Ластівка»

Урок: Міркуйте, чому так. Б. Грінченко «Ластівка»

Мета: навчати учнів усвідомлено сприймати зміст прочитаного на слух; сприяти збільшенню лексичного запасу першокласників, поглибленню логіки міркувань під час аналізу тексту; розвивати увагу до слова; виховувати любов до природи.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Вовк ведмедя розбудив:
Вже весна, гуляти йди!
Виліз велетень з барлогу,
Вовк втікає в ліс від нього.

2) Робота над чистомовкою.
Ець-ець-ець — подув теплий вітерець.
Ає-ає-ає — вже весною повіває.
Ар-ар-ар — заспівав глухар.
Ірі-ірі-ірі — вже проснулись звірі.

Читання казки Л. Вороніної «Бурулька»

Робота над загадками
Швидко птах цей скрізь літає
І комашок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

Привітала нас піснями із весною
І живе з нами під стріхою одною. (Ластівка)

Читання веснянки
Пташок викликаю
З теплого краю:
Летіть, соловейки,
На нашу земельку!
Спішіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки.
Вилети, гулю, горою,
Винеси літо з собою.

— Одними з перших прилітають із вирію до рідних місць граки, жайворонки, шпаки, дикі гуси, ластівки.
«Якщо бачиш ластівку,— повчала колись мати свого малолітнього сина,— то візьми жменю землі, кинь за нею і скажи: “На тобі, ластівка, на гніздо!”. Це щоб швидше весна приходила. «Ластівка на своїх крилах нам весну з вирію несе».
Любов і пошана народу до ластівки виявляється в приповідках та прислів'ях.
«Як ластівка з ластів'ятами» — кажуть про матір, що любить і шанує своїх дітей.
«Щебече, як ластівка» — говорять про лагідну і приємну мову дівчини чи молодиці. «Горобець — молодець, а ластівка краща!».
Ластівки в Україні в'ють свої гнізда під стріхами хат, під самою стелею у господарських приміщеннях, поряд з людськими житлами. Руйнувати гніздо ластівки — великий гріх.

III. Робота за «Читанкою» (с. 43–44).
Опрацювання тексту Грінченка «Ластівка»

Виразне читання вірша вчителем
Учні уважно слухають і визначають із якою інтонацією вчитель читає вірш, де робить паузи.
Про кого розповідається у вірші?

Словникова робота
Вирій теплі краї.
Квітчастий укритий квітами, заквітчаний. Журливий край сповнений любові і туги по ньому.

Фізкультхвилинка

Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями
— Якою ви уявляєте ластівку? (Клопітлива, швидка, задоволена)

Вибіркове читання
— Звідки прилетіла ластівка?
— Як ластівка сповістила про свій приліт додому?
— Що сказано про вирій?
— Прочитайте останні вісім рядків вірша. Чому ластівка залишила вічне літо?
— Де в'є гніздо ластівка?
— Доповніть відповідь словами з тексту.
Якою є Україна для ластівки?
Така...
Вкраїна навесні.
Така...—...
— Поміркуйте, чому так?
— Які рядки вірша відповідають малюнку (с. 43)?

Читання вірша учнями вголос

Гра «Відновіть рядки вірша»
Ти знов ___
У мене над ___,
Із вирію вернувшись,
Клопочешся з ___.
А там же вічне ___
Цвіте, як Божий ___,—
Чого ж вернулась знову Ти в мій журливий ___?

IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Доберіть слова-ознаки до слова ластівка.
0  оцінок
Читайте також:
  1. MoliNab
    date_range1 листопада 2019 07:12
    What Causes White Phlegm in Cough? How to Cope. When infection has invaded our bodies, we secrete mucus as one way to eliminate the invading pathogens. Phlegm, mucus and sputum are produced by the body every day in order to keep the nasal passages moist a
    [url=http://fluffycat.ga/art/very-fluffy-cat/]Very fluffy cat[/url]
Додавання коментаря