
Програмовий зміст: Формувати соціально – комунікативну компетентність дітей; поглибити знання дітей про різноманітний світ професій та про професійну діяльність людей; розвивати логічне мислення,діалогічне мовлення, дрібну моторику,; виховувати повагу до праці людей різних професій.
Хід заняття:
В: Діти, який у вас сьогодні настрій?
П,В- Гарний, веселий.
В: А чому у вас гарний настрій?
П,В-Тому, що ми прийшли до дитсадка, тому, що ми будемо гратися,спілкуватися.
В: А я сьогодні прийшла із гарним настроєм тому, що я люблю наш дитсадок, тому,що я люблю вас, люблю свою професію!
Професій багато у світі
І важливих, і простих
А мене цікавлять діти
Я не можу буть без них
Я вихователь, я пишаюся цим
Бо життя присвячую дітям усім.
-Як називається моя професія?
Діти: Вихователь!
В:А хто такий вихователь?
(Міркування дітей)
В:-Тож сьогодні ми вирушимо до Країни Майстрів на фестиваль професій. А подорож свою здійснимо на потязі і я стану машиністом цього потяга Ви згодні?
Д: Так!.(Вихователь надіває кашкет)
Увага, увага, нам вже пора
В Країну Майстрів вирушать, дітвора!
Музично -Ритмічна гра:
Їхав потяг через групу –
Чух- чух чух, чух, чух, чух!
І вагончиками стукав-
Тук. Тук, тук, тук, тук, тук!
Раптом потяг зупинився
Тс-с-с-с-с
І вагончик відчепився
Кч-ш-ш-ш-ш
В: Ось ми з вами прибули до Країни Майстрів. Щоб увійти, нам потрібно пригадати мудрі народні вислови про працю.
Діти:
Хто не працює, той не їсть
Бджілка мала,а й та працює
Праця людину годує, а лінь марнує
Руки людини-найбільшій скарб
Силою не хвались, краще трудись
На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить.
Діло майстра величає.
Вихователь: Діти, а що таке професія?
Діти: Професія- це праця людини.
В: Так, праця – це основа людського життя, Тому так багато різних професій.І зараз ми перевіримо ваші знання:
Відео-загадки: Види професій
В: Діти, а тепер пограємо в гру. Я називатиму дію, а ви професію.
Мовленнєва гра: Назви професію
-Лікує ….лікар
-Будує….будівельник
-Продає..продавець
-Готує…кухар
-Навчає…вчитель
-Прибирає…прибиральниця
-Малює…художник
-Гасить… пожежник
-Шиє…швачка
-Продає…продавець
-Виховує…вихователь!
Д/гра «Кому що потрібно для роботи»
В: Діти, а чи знаєте ви що скільки людей працює, щоб ви були одягнені, взуті, нагодовані, щоб у вас були іграшки, щоб ви могли дивитися телевізор, слухати музику?
Ось уявіть собі, щоб було б, як би зникли деякі професії.
Вікторина:
-Щоб сталося, коли б вчитель не вийшов на роботу?
Д: Не було б кому навчати.
-Як би не було лікаря?
Д: не було б кому лікувати
-Не було б пожежника?
Д: Не було б кому гасити пожежу
-Не було б двірника?
Д: Не було б кому прибирати сміття.
В: Отже, діти всяка професія важлива і потрібна, тому треба вчитися робити все і з повагою ставитися до інших, цінувати їх працю.
.В: І ось зараз ми розкажем трішки про кожну з них, а кожна професія розкаже нам про себе. Згода? Звичайно, до кожної професії в гості ми не підемо, але до деяких потрапимо.
Діти переходять до осередків групи, де розміщені дидактичні матеріали по змісту професій
Дидактична гра «Плутанина»
Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує.(Перукар)
В:-Що робить перукар? Якими інструментами користується для роботи?
Діти: Перукар робить різні зачіски людям. Він використовує різні інструменти, одними з головних інструментів є гребінець, ножиці, фен,і т.д.
На стіл викладені інструменти які використовує перукар при роботі. Але деякі предмети будуть зайвими. Діти повинні знайти зайвий предмет!
Вихователь: Діти молодці, ви швидко знайшли ложки. Вони дійсно не потрібні перукарю Адля роботи кому вони знадобляться?. Хто знає усі тонкощі приготування їжі?
Смачний у нього пиріг
Чудова каша манна
Він дбає про здоров*я всіх
Йому подяка й шана (Кухар)
В: Що робить кухар? Без чого кухар не зможе обійтися?(Відповіді дітей)
Діти кладуть ложки до знаряддя кухаря та .знаходять зайвий… Шприць.
Від хвороб людей лікує
Їм здоров*ячко дарує
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури(Лікар)
Діти додають знаряддя лікаря.
В: Що ви знаєте про професію лікаря? (Відповіді дітей)
Фізкультхвилинка
Кіт збирався до роботи (потягуються)
Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)
Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")
Накрутити вуса,
Почесати живота. (гладять живіт)
І помити писок.
Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)
Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).
В:Ну що ж, діти, відпочили трошки. А тепер прийшов час показати вам свою майстерність! Прошу до роботи!
Ігрова діяльність:
Під музичний супровід діти демонструють свою майстерність. «Кухарі» готують страви (Діти з солоного тіста за допомогою формочок вирізують печиво) «Перукарі» роблять зачіску(Дівчатка плетуть справжні коси) «Лікарі» надають першу допомогу.
В: Молодці, діти, ви справжні майстри своєї справи, тому нагороджую вас медаллю «Справжній Майстер»
Підсумок заняття:
В: Діти, де ми з вами сьогодні побували?
Д: На фестивалі професій
В: Вам сподобалося бути майстрами? Так!