Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; вдосконалювати навички усвідомленого читання складів; слів з вивченими буквами, звуко-буквеного аналізу слів; розвивати мовлення, увагу; виховувати інтерес до читання.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Розучування скоромовки.
Гріє, гріє, припікає,Всіх у воду заганяє.
2) Робота над чистомовкою.
Сі-сі-сі — будьте впевнені усі.Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть.
Не-не-не — засяє сонечко ясне.
Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.
Гра «Хто добре чує звук [є]?»
Є єнотиВ зоопарку,
Є єхидна,
Заєць є.
У вольєрі
Дуже жарко —
Наш єнотик
Воду п'є.
Позмагаймося!
— Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)
— Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)
Робота над загадками
Є сестричка в їжака:І колюча, і прудка.
Як тварину називають,
Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)
Хижий звір живе в ліску
В темно-жовтім кожушку.
На деревах його хата.
Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)
Він мисливець й ліс пильнує,
Полюванням всім керує. (Єгер)
Звуко-буквений аналіз слів-відгадок.
Гра «Що роблять люди цих професій?»
Маляр — ... (малює);танцюрист— ... (танцює);
співак — ... (співає),
музикант — ... (грає).
III. Робота за Букварем (с. 154–155.)
Опрацювання вірша А. Камінчука «Єноти»
1) Читання вірша вчителем.
2) Аналіз змісту вірша.
— Що запитували єноти в крамниці? Що їм відповіли?— Чим цікаві слова є ноти, єноти?
— Проспівайте ноти в правильному порядку.
3) Читання вірша учнями.
4) Робота за сюжетним малюнком.
— Як ви вважаєте, що роблять єноти? Складіть речення.
Формування техніки читання
1) Читання уривка казки за Л. Муур учителем.
— Куди йшов Єнот? Кого він злякався?Учні, у яких недостатньо сформована навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
— Яка спільна буквена частина у словах?
2) Читання тексту учнями вголос і спільне обговорення змісту за запитаннями.
— Хто налякав Єнота? Що йому порадила мама? З ким буде дружити Єнот? (Буде дружити з усмішкою.)— Розгляньте малюнок. Хто всміхається Єноту?
— Яка головна думка казки? (Хто всміхається,тому посміхнетьсяжиття.)
— Придумайте початок казки.
IV. Підсумок уроку
— Чого навчив вас урок?— Що розповісте вдома батькам?