Мета: закріпити літературну вимову звука [ґ]; вчити учнів виразно читати тексти; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ — До роботи, швидше в клас! Біля парти станем чемно — Хай мине час недаремно. Будем розум розвивати, Свою пам'ять тренувати
II. Мовленнєва розминка
Розучування скоромовки
Ґава з ґавенятамиВ гру веселу грають:
Крила пробують малі,
Гулі набивають.
Робота над чистомовкою
Ґан-ґан-ґан — великий півень ґалаґан!Ві-ві-ві — гуляє зранку на траві!
Чок-чок-чок — водить за собою курочок.
Рі-рі-рі — весело в нашому дворі.
III. Повторення вивченого матеріалу
Послухайте і посміхніться!
Ґава в дзьобі держить м'ясо.
Ось поклала біля себе,
А коту того і треба.
Подивилась ґава вбік —
Кіт за м'ясо та й утік.
А малятам смішно стало:
Ґава ґаву упіймала.
— Як ви розумієте вислів «упіймати ґаву»?
Гра «Жук-буквоїд»
— Вставте букви, яких бракує.
.олуб, .анок, о.ірок, .рунт, а.рус,. арбуз, .азда, .ора. (Голуб, ґанок, огірок, ґрунт, аґрус, гарбуз, ґазда, гора.)
Повний звуко-буквений аналіз слів аґрус, огірок
Фізкультхвилинка
Сірий котик міцно спав,Навіть пісню не співав.
Та нарешті він проснувся
І довкола озирнувся.
Став смачненько потягатись
Та чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
Й до комірчини побрів.
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Й ми, як котик, відпочили,
Щоб міцніли наші сили.
IV. Робота за Букварем (с. 118–119)
Читання слів під малюнками
Робота в групах
— Складіть речення з поданими словами.
Читання адаптованого тексту О. Орача
Читання вірша «луною» за вчителем— Що робили гуси? ворони?
— Розгляньте малюнок.
— Кого зобразив на ньому художник?
— Опишіть гусей, ґав.
Гра «Хто швидше?»
— Серед букв знайдіть слова ґедзь, ґедзика, ґедзик.
Опрацювання тексту за В. Запорожець
Бесіда за сюжетним малюнком.
— Хто стоїть на пеньку?— Що тримає в руках коник?
— Що ви знаєте про цю комаху? Чим співає коник?
— Послухайте, як коник навчив грати ґедзика.
Читання тексту вчителем.
— Про що мріє бабуся-ґедзиха?— Про що вона попросила коника?
— Де коник учив ґедзика?
— Хто слухав музику коника і ґедзика?
— Знайдіть і прочитайте слова з буквою ґ.
— Знайдіть у тексті і прочитайте слова бабусі-ґедзихи.
— Опишіть, яким художник зобразив коника, а яким ґедзика?
— Хто хотів навчитися грати на скрипці?
— Хто навчав ґедзика грати?
V. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Про що розповісте батькам удома?