Мета: закріплювати вміння учнів читати склади, слова та речення з буквою Ее; вдосконалювати навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; вчити аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Робота над чистомовкою
Е-е-е — де то мама, де?Ес-ес-ес — сіяв дід овес,
Ел-ел-ел — в небі пролетів орел.
На-на-на — осінь чарівна.
Те-те-те — листя золоте.
Робота над скоромовкою
Вередували вереднички,Що не зварили варенички,
Не вередуйте вередниченьки,
Ось і зваряться варениченьки.
III. Повторення вивченого матеріалу
Гра «Хто уважний?»
— Знайдіть однаковий звук у словах: екран, екскаватор, ескімо, дует, поет, елеватор, метро, поле, день, лелека, ремінь.
Гра «Упіймай слова зі звуком [е]»
Ему мчить — не наздогнати,Ему — страус — птах, малята,
Ефа в пустелі живе, де піски,
Ефа отруйна змія, малюки.
Гра «Яка буква пропущена?»
На дошці — малюнки: персика, клена, метелика, катера. Під малюнками — підписи з пропущеними буквами. Учні мають заповнити пропуски.
П.рсик, кл.н, метел.к, к.тер.
Гра «З’єднай слово»

Фізкультхвилинка
IV. Робота за Букварем (с. 96–97)
Читання слів, поданих у «променевій» таблиці (с. 96)
Словникова робота
Перина — довгастий мішок з пір’ям або пухом, на якому сплять, або яким укриваються.
Перлина — дорогоцінний камінь, який виростає в середині деяких мушлів. Переправа — місце, де переправляються через яку-небудь водну перепону. Перевесло — довгий, скручений пучок соломи, для перев'язування снопів.
Робота над загадками
Під землею мчать вагони,Світло сяє на перонах.
Сходи вниз людей везуть,
Ще й нагору заберуть. (Метро)
— Чи є метро у вашому місті?
— Чи бували ви в метро?
Без керма і без коліс,
Лізе вгору — лізе вниз. (Ескалатор)
— Зупинка електропотяга дуже коротка. Він рухається чітко за графіком, визначеним інтервалом на зупинки. Потяг не може чекати тих, хто не встиг вийти. Треба бути дуже уважним і зібраним, щоб не було затримки у русі.
Читання слів у стовпчиках (с. 96)
Читання тексту (с. 96)
Бесіда за сюжетним малюнком
— Що ви бачите на малюнку?
Розповідь учителя
— На берегах могутнього Дніпра розкинулося мальовниче місто Київ. Воно славиться своїми квітучими парками, величними соборами. У травні місто особливо красиве, бо в цей час зацвітають каштани, які є символом нашої столиці.
Знаходження серед букв слів метро, ескалатор, екран
Складання слів із букв слова транспорт
Торт, порт, рот, сон, спорт...
Читання вчителем вірша М. Познанської «У метро»
— Про які чарівні сходи йдеться у вірші?— Хто став на ці сходи?
— Знайдіть на малюнку ескалатор.
Читання вірша учнями «ланцюжком»
Робота над ілюстрацією (с. 97)
— Розгляньте вхід у метро. За якою буквою ми його впізнаємо?— Що нас везе в метро?
— Як оформлені станції в метро?
V. Підсумок уроку
— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?— Що найбільше запам'яталося?