Мета: закріпити вміння учнів читати склади, слова, речення з буквою Пп, виконувати звуковий та звуко-буквений аналіз слів; розвивати творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Чистомовка
Пу-пу-пу, пу-пу-пу! — Йду на ринок по крупу.Па-па-па, па-па-па! — Дуже добра ця крупа!
Пи-пи-пи, пи-пи-пи! — Зварю кашу із крупи!
Пу-пу-пу, пу-пу-пу! — Миші з'їли всю крупу!
III. Повторення вивченого матеріалу
Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
Бджоли прилітають,З квітів мед збирають.
На початку літа Зацвітає... (липа).
— Якому місяцю липа дала своє ім'я? (Липень)
Затишна моя хатинка —Не помітна павутинка,
Гляньте, скільки ниточок!
А господар... (павучок).
На городі зріс.
В борщику скупався,
У роті заховався,
Язик припік Та й утік! (Перець)
IV. Робота за Букварем (с. 84–85)
Читання слів, поданих у рамках (с. 84)
Читання слів у стовпчиках
— Прочитайте чоловічі імена; жіночі.
— Яка спільна частина у словах лив, налив, полив, вилив?
Читання тексту з малюнками
— У кого пасіка?— Що приготувала Ніна?
— Прочитайте окличне речення.
Робота над сюжетним малюнком
— Кого ви бачите на малюнку?— Що тримає в руках Павло? А Ніна?
— Що ще є на столі?
Читання слів Пилип, потоп
— Прочитайте слова зліва направо і справа наліво. Що ви помітили?
Фізкультхвилинка
Довгоногий чорногузУ болотечку загруз.
Будем його рятувати,
За хвостика витягати,
Щоб не плакав чорногуз,
Що в болотечку загруз.
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Будем ніжки обмивать.
Хай летить собі на волю
І шукає кращу долю...
Ми йому допомагали,
Одночасно спочивали.
А тепер нам час сідати:
Будем далі працювати.
Читання вчителем тексту «На пасіці взимку» за Н. Тарасенко
— Де живе Полінка?— До кого вона часто їздить у гості?
— Що є у дідуся?
— Де стоять вулики?
— Що роблять бджоли взимку?
— Хто часто прилітає взимку до вуликів?
— Що робили синички?
— Якої шкоди завдавав їхній стукіт?
— Що дідусь запропонував Полінці?
Робота над сюжетним малюнком
— Кого ви бачите на малюнку?— Що придумали дідусь з онучкою?
— Як допомогли синичкам?
— Як синички віддячать улітку людям за турботу?
— Синиці поїдають велику кількість шкідливих комах, чим приносять нам неоціненну користь у боротьбі зі шкідниками лісів, парків, садів. Тому оберігати їх для нас, людей, є особливо важливою справою.
V. Підсумок уроку
— Сьогодні ви багато працювали на уроці. Дякую вам за гарну роботу! А тепер утворіть коло і візьміться за ручки. Відчуваєте тепло долоньок одне одного? Посміхнімося одне одному і всі разом скажемо: «Дякуємо за співпрацю».