Мета: ознайомити учнів з новою буквою Кк, її звуковим значенням; вчити читати прості склади типу злиття та складні — типу пгп; розвивати в учнів аналітико-синтетичні вміння; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Розучування скоромовки
Смаженя
Смаженю ЗамістьСмажив, Смажені
Смажив У Саші —
Саша,— Сажа.
Слухай і запам'ятовуй!
— Ти чому, сороконіжко,Не виходиш грати в сніжки?
— Доки взую сорок ніг,
То розтане зовсім сніг.
III. Повторення вивченого матеріалу
Робота в групах
Гра «Прочитай і знайди помилки»
— Прочитайте речення, записані друкованим шрифтом, проаналізуйте помилки, допущені у них.
На сосні висіли сливи.

Гра «Розсипанка»
На дошці — малюнки: слона, сома, сови. Під малюнками на набірному полотні виставлені в довільному порядку букви: с, л, о, н, с, о, м, а, с, о, в, и. Учні із букв мають зібрати слова.
IV. Вивчення нового матеріалу
Читання вчителем тексту (с. 78)
— Який перший звук у слові квочка? Повторіть наслідування голосу квочки.
— Який звук чується на початку і в кінці слова квок?
Виділення звука [к] зі слів вікно, кишеня, жук, мак, ластівка, гумка, кружка, корабель
Звуковий аналіз слів жук, мак, гумка
Самостійне добирання слів зі звуком [к]
Спостереження за способом вимовляння звука [к]
— Перешкода створюється глибоко в горлі задньою частиною язика. Віднесення звука до приголосних.
Ознайомлення з буквою Кк
Показ букви Кк (великої і малої), ознайомлення з її назвою, аналіз графічної будови. Визначення місця букви Кк в кишеньковій азбуці.
— На що схожа буква Кк?
Заучування вірша
Буква к, буква к,Ой, яка вона швидка!
Наче хлопчик, знявши руки,
Витинає гопака.
Фізкультхвилинка
V. Робота за Букварем (с. 78–79)
Гра «Упіймай слова зі звуком [к]»
Учитель повторно читає текст про квочку, учні називають слова зі звуком [к].
Робота над сюжетним малюнком
— Кого ви бачите на малюнку? Хто літає вгорі? Яка трава? Які квіти відцвіли?
Читання складів та буквосполучень
Читання стовпчиків слів
— Яке злиття спільне для кожної колонки?
Словникова робота
Кок — кухар на кораблі.
Кокос — плід кокосової пальми у вигляді великого горіха.
Кулон — жіноча прикраса з дорогоцінного каміння або іншого матеріалу на ланцюжку, яку носять на шиї.
Робота над анаграмами: сокіл — лісок, кулон — клоун
Аналіз слів-предметів, намальованих у «віночку»
Калина, кіт, мак, котики, капуста, кролик, кукурудза.
— Виконайте звуковий аналіз слів кіт, кролик.
— Назвіть односкладові слова.
— У якому слові чотири склади?
— Назвіть трискладові слова.
Утворення слів колосок, кавун, сумка
Утворення та прочитування слів, поданих у «променевій» таблиці (с. 79)
Робота над текстом за Н. Забілою
Читання тексту вчителем
— Де ходила квочка? Скільки в неї було курчат? Хто напав на курчат? Хто врятував курчат?
— Якою була Марійка?
— Який епізод тексту зображений на малюнку?
VI. Робота з дитячою книжкою. Ю. Ярмиш «Про Андрійка і чашку»
(див. Додаток на с. 118)
VIІ. Підсумок уроку
— Яку нову букву вивчили на сьогоднішньому уроці?
— Який звук вона позначає?
Додаток
VI. Робота з дитячою книжкою. Ю. Ярмиш «Про Андрійка і чашку»
1. Гра «Передбачення»
Учитель читає заголовок, учні висловлюють припущення, про що може бути твір.
2. Читання вчителем казки
3. Робота над змістом прослуханого
— Назвіть героїв казки. Чому хвилювалася мама? Які неприємності весь час траплялися в Андрійка? Чому?— Яка подія змінила його ставлення до речей? Який висновок зробив Андрійко?
— Що з описаного може трапитися насправді, а що — вигадка?
— До якої частини казки художник намалював малюнок? Розкажіть.