Мета: закріпити вміння читати букву Сс у складах і словах; удосконалювати навички звукового аналізу; розвивати спостережливість, зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до прекрасного.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Розучування чистомовки
Са-са-са — в Саші довга коса.Сі-сі-сі — сіла мама у таксі.
Си-си-си — купить мама ковбаси.
Ас-ас-ас — поп'ємо смачний ми квас.
Робота над скоромовкою
Скрекоче сорока сороці:А я у сорочій сорочці!
Сорока сороці скрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
Повторення вивчених звуків і букв
— Які голосні звуки ми вивчили?— Які приголосні звуки ви знаєте? (Стежимо за тим,щоб учні називалине тільки вивчені тверді приголосні, а й м'які.)
— Які букви ви вже можете прочитати? (Учні беруть букву з кишеньковоїазбуки, дають її алфавітну назву, зазначають, які звуки вона позначає.)
III. Робота за Букварем (с. 76–77)
Утворення та причитування слів, поданих у «променевих» таблицях (с. 76)
Словникова робота
Мис — частина суші, яка гострим кутом уходить у водний простір (море, озеро, річку і т. ін.).
Звуко-буквений аналіз слів сом, сіно з опорою на схеми, подані в підручнику
Читання стовпчиків слів
Утворення слів один—багато;лин—лини;оса—оси.— Складіть речення зі словом слава.
— Чому слово Слава написано з великої букви?
Бесіда за сюжетним малюнком
— Кого ви бачите на малюнку?— Де виступає слон?
— Чи доводилося вам бувати в цирку?
— Кого ви там бачили?
— Чиї виступи найбільш запам'яталися?
— З яким настроєм ви виходили з цирку?
— Послухайте і посміхніться!
Весело й завзято
Вдячну публіку з арени
Вміють розважати.
Клоун клоуну казав:
— Чи ти знаєш, друже,
Вчора з клітки втік удав
Довжелезний дуже.
А удав під перший ряд
Глядачів сховався:
— Жартівник цей клоун Влад,—
Від душі сміявся.
Фізкультхвилинка
Ноги разом!Руки в боки!
Пострибали, як сороки.
Стриб-скок! Стриб-скок!
Веселіш піде урок.
А тепер пішли вприсядку —
Ми виконуєм зарядку.
Читання малюнкового тексту
— Хто був коло каси?— Що придбали Мирослава і Марина?
Робота в парах. Розгадування анаграм
Мала — лама, сама — маса.
Пара, яка першою виконає завдання, пояснює утворення слів біля дошки з букв розрізної азбуки.
Лама — південноамериканська в'ючна тварина родини верблюдів. (Демонстрування малюнка)
Читання слів у стовпчиках (с. 77)
Робота над текстом «Слоненятко, яке любило танцювати» за Ю. Ярмишем
Читання тексту вчителем— Де жило слоненятко?
— Хто жив поруч із ним?
— Чого страусиха вчила страусят?
— Якими словами вона припрошувала їх до танців? Прочитайте.
— Про що слоненятко попросило страусиху?
— Як оцінила його старання страусиха?
— Куди воно пішло? Кого побачило? Що почало робити?
— Куди забрав його чоловік?
— Що було далі? Розкажіть.
— Що допомогло слоненяткові стати цирковим артистом?
IV. Підсумок уроку
— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?— Що було найбільш цікавим?
— Про що розповісте батькам удома?