Мета: закріплювати вміння читати склади і слова з буквою Лл; вчити читати речення і зв'язні тексти з вивченими літерами; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; дати поняття про анаграму; прищеплювати вміння робити добро.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Розучування скоромовки
Поспішав до лісу лис,Та заліз у верболіз.
Поки ліз крізь верболіз,
Запізнивсь до лісу лис.
III. Синтетичні вправи за таблицею складів, поданою на дошці
О | А | И | У | І | |
Л | ЛО | ЛА | ЛИ | ЛУ | ЛІ |
М | МИ | МУ | МІ | ||
Н | НО | НУ | НІ |
Учитель показує указкою букви з вертикального і горизонтального рядка, а учні утворюють і називають відповідний склад, знаходять і показують його на таблиці.
IV. Повторення вивченого матеріалу
Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
Любить пустощі, забави,Все солодке і яскраве.
Кольори свої ховає
В стиглих ягодах у гаї,
Поміж листя вишняку
У бабусинім садку,
В соковитім кавуні
Як сюрприз тобі й мені.
Як же можна не любити
Тепле і чудове... (літо).
Є у горах невидимка,
А у лісі невловима.
Я кричу — вона мовчить,
Я мовчу — вона кричить,
Поверта мені назад
Всі кінцівки слів підряд. (Луна)
Фізкультхвилинка
Косить в лузі журавельКонюшину та щавель.
А журавлики малі
Узялися за граблі.
Хоч журавка і не косить,
Так джерельну воду носить.
Носить воду ще й обід,
Щоб косилося як слід.
Робота за Букварем (с. 72–73)
Читання слів у клітинках
Полова — відходи при обмолочуванні й очищуванні зерна хлібних злаків, льону та деяких інших культур, що використовується переважно як корм для тварин.
Читання стовпчиків слів з опорою на злиття ло, ли, лі
Валіза — тверда коробка з прикріпленою кришкою для дорожніх речей; чемодан.
Утворення пар слів «Що? Який?»
Що? — Лимон. Сік який? — Лимонний.Що? — Малина. Варення яке? — Малинове.
Що? — Липа. Чай який? — Липовий.
Що? — Калина. Напій який? — Калиновий.
Читання стовпчиків слів з опорою на злиття ла, ли, ва
Розв'язування анаграм
Нива — вина. Вона — нова.
Бесіда за сюжетним малюнком (с. 73)
— Яких тварин ви бачите на малюнку?— Коли ми зустрічалися з оленятком і їжачком?
— Хто почав «ланцюжок» добра?
— Як оленятко могло віддячити їжачкові?
— Хто виручив із біди зайченя?
— Чому плаче білочка?
— Як допоміг їй зайчик?
Робота в парах
— Розіграйте діалог між зайчиком і білочкою.Учні одягають маски їжачка і білочки, беруть до рук кошики, один з них — з іграшковими грибочками.
— Що трапилося з бобреням?
— Хто допомагав йому одужати?
— Хто врятував із біди їжаченя?
Читання початку і кінцівки казки
— Що зрозумів їжак?— Який висновок зробив кожен із вас? (Роби добро,і воно обов'язково повернеться до тебе.)
VІ. Підсумок уроку
— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?— Що найкраще вдалося?
— Які завдання було виконувати складно?
— Чого хочете навчитися на наступному уроці?