Мета: закріпити знання учнів про букву Оо, її звукове значення; виробляти вміння читати склади, слова; працювати над інтонуванням речень; формувати в учнів аудіативні, орфоепічні вміння; розвивати зв'язне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до спорту.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Робота над чистомовкою
Ор-ор-ор — росте в лісі мухомор.Но-но-но — світить сонце у вікно.
Ро-ро-ро — гарне у орла перо.
Ко-ко-ко — любим пити молоко.
Робота над скоромовкою
Ворона сороці намисто купила,В намисті сорока намистинки лічила.
Ото для сороки настала морока,
Не може намистинки злічити сорока.
III. Повторення вивченого матеріалу
Робота над загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок
На скелі він будує дім,І не боїться жити в нім —
Два могутніх крила У господаря... (орла).
Ніс у нього замість крана:
Все підніме і дістане.
Він вантажник і тягач,
Ним керує наглядач. (Слон)
Коли малюк летить,
То голосно пищить.
Якщо він замовкає,
То вже когось кусає. (Комар)
Гра «Упіймай слова зі звуком [о]»
Оля, Толя і МаринаОбірвали всю ожину.
Поприносили додому
Лиш по кошику пустому.
«Де ожина?» — їх спитали.
«А ми її поз'їдали»
Фізкультхвилинка
Обертаються поволіКаруселі в дивнім колі,
А тоді, як розійшлись,
Швидко-швидко понеслись.
Тихо-тихо — не спішіть,
Каруселі зупиніть!
Раз-два, раз-два —
Закінчилась наша гра.
IV. Робота за Букварем (с. 48–49)
Вступна бесіда
Кулю шкіряну ганяють. Лише одну на полі мають. По ногах не б'ють — це фол! Називають гру... (футбол).
— Сьогоднішній урок ми присвятимо цій чудовій грі. 2012 рік для України пам'ятний тим, що вона успішно провела чемпіонат Європи з футболу.— Хто з вас бував на футбольних змаганнях?
— Хто любить грати у футбол?
— Де проводяться футбольні матчі?
— Як називається гравець, який стоїть на воротях? (Воротар,голкіпер)
Читання оповідання «Крутий голкіпер» за Н. Нікалео
— Послухайте оповідання і назвіть ім'я головного героя.— Яке захоплення з’явилося у Данила?
— З ким він познайомився в Інтернеті?
— Як він себе називав?
— Пеле — Едісон Арантіс ду Насіменту — видатний бразильський футболіст, нападаючий. Єдиний гравець, який тричі вигравав чемпіонат світу з футболу. За кар'єру забив 1280 голів, провівши 1365 ігор. Визнаний найкращим футболістом ХХ століття.
— Куди поїхав Данило?
— Чому Данило хотілося познайомитися з воротарем?
— Скільки разів діти знайомилися?
— Чому реальне знайомство викликало в обох захоплення?
— Назвіть справжні та віртуальні імена дітей.
Робота в парах
— Розіграйте знайомство Данила з воротарем. Передайте захоплення.— Поясніть, чому голкіпер названий «крутим»?
Робота за сюжетними малюнками (с. 48)
— Визначте частини тексту, до яких художник виконав малюнки.— Складіть речення з підкреслених слів за схемами (с. 48).
— Знайдіть звукові схеми виділених слів.
— У яких словах є звук [о]?
— Назвіть слова з м'якими приголосними звуками.
— Назвіть односкладове слово.
V. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?— Що було найбільш цікавим?