Мета: перевірити здобуті учнями знання й уміння називати послідовно звуки у вимовленому слові, ділити слово на склади, визначати наголос, будувати звукові моделі слів, складати речення з опорою на схеми, графічно зображати речення; розвивати зв'язне мовлення учнів, вміння слухати казку, відтворювати її зміст з опорою на ілюстрацію; виховувати інтерес до читання.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка здобутих учнями знань та вмінь
Графічний диктант
— Запишіть схеми речень.
Дівчинка читає книжку.
Хлопчик сидить.
Літак летить у небі.
Поділ слів на склади
— Поділіть слова на склади. Поставте наголос.
Слова: риба, груша, їжак, машина, гарбуз, лисиця.
Складання звукових моделей слів: ріпка, літак, ворона, хата, дерево, олень
Гра «Поєднай!»
— З'єднайте малюнок з відповідною моделлю.

Фізкультхвилинка
Раз, два, три, чотири, п'ять —Треба вправи починать.
Раз, два, три, чотири —
Руки в боки, два підскоки.
Раз, два, три — Нові вправи почали:
Нахил вправо, нахил вліво,
Вгору, вниз подивись,
До роботи знов берись.
III. Робота з дитячою книжкою. Українська народна пісня-гра «Ходить гарбуз по городу»
1. Виразне читання пісні вчителем
— Яких гарбузових родичів ви запам'ятали?— Хто був гарбузовою господинею?
— А хто — сестрицею?
— Ким доводяться гарбузові огірочки, буряки?
— Доберіть загальну назву: морква, огірки, буряки, бараболя — це...
(овочі)
— Як інакше називають бараболю? (Картопля)
2. Колективне розглядання книжки
— Подивіться на обкладинку. На обкладинці написана назва книжки. Що зобразив художник на обкладинці? Яким художник зобразив гарбуза, моркву, диню, бараболю?
Інсценізація української народної пісні-гри «Ходить гарбуз по городу»
Учні одягають маски героїв та інсценізують казку.
Гра «Упізнай героя»
Стоять півні на грядкахУ червоних чобітках. (Буряки)
Хто, неначе апельсин,
Вітаміни має всі.
Та не з дерева звисає,
А у землю ніс ховає. (Морква)
Заховалась під листком
Зелена мишка з хвостом.
Лиш один зубочок взяв,
Разом з хлібом пожував —
Мов вогнем, язик припік,
Називається... (часник).
На городі восени
Всюди жовті кабани
Прив'язані за хвости,
Щоби не змогли втекти. (Гарбузи)
— Яка з відгадок «зайва»? Чому? (Часник — не є героєм української народної пісні.)
IV. Підсумок уроку
— Що найбільше запам'яталося з сьогоднішнього уроку?
— Яких гарбузових родичів запам'ятали?
— Яка користь від уживання овочів?
— Що ви порадите своїм батькам і друзям?