Мета:
навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
виховна: виховувати відповідальність, старанність.
Тип уроку: контроль набутих знань і умінь.
Обладнання: тести.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Інструктаж учителя стосовно контрольної роботи
IV. Виконання завдань
І варіант
Початковий рівень
1. Як лосю з оповідання Є. Гуцало вдалося врятуватися від вовчої зграї?2. Укажіть, який художній засіб ужито в рядках із поезії М. Вінграновського «Перша колискова».
3. Головний герой якого твору намагався вилікувати хижака?
Середній рівень
1. Назвіть ознаки оповідання.
2. Установіть відповідність між літературними творами та їхніми авторами.
1 «За сонцем хмаронька пливе» 2 «Дощ (Благодатний, довгожданий…)» 3 «Гаї шумлять…» 4 «Сама собою річка ця тече…» | А М. Вінграновський Б П. Тичина В М. Рильський Г Т. Шевченко |
3. Яким настроєм перейняті поезії П. Тичини?
Достатній рівень
1. Схарактеризуйте риси характеру хлопчика Олеся з оповідання Гр. Тютюнника «Дивак».
2. Яка головна думка повісті С. Васильченка «В бур'янах»?
Високий рівень
Використовуючи засоби мовної виразності, напишіть твір-мініатюру на тему: «Краса природи та краса душі людської».
ІІваріант
Початковий рівень1. Як загинув лось з оповідання Є. Гуцала?
2. Укажіть, який художній засіб ужито в рядках М. Рильського з поезії «Осінь-маляр із палітрою пишною…».
3. У якому творі хижак урятував людині життя?
Середній рівень
1. Який твір називають ліричним?
2. Установіть відповідність між творами та їхніми авторами.
1 «Люби природу не як символ…» 2 «Не бував ти у наших краях» 3 «За сонцем хмаронька пливе…» 4 «Бабунин дощ» | А П. Тичина Б М. Вінграновський В М. Рильський Г Т. Шевченко |
Ключ-відповідь: 1–В; 2–А; 3–Г; 4–Б.
3. Яким настроєм перейняті твори М. Рильського?
Достатній рівень
1. Доведіть, що твір Гр. Тютюнника «Дивак» є оповіданням.
2. Схарактеризуйте риси характеру Сашка з повісті М. Вінграновського «Сіроманець».
Високий рівень
Використовуючи засоби мовної виразності з твору П. Тичини, напишіть твір-мініатюру «Краса мого рідного краю».
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
Повторити весь навчальний матеріал. Написати твір «Мій улюблений герой».