» » Орієнтовні плани занять з дітьми старшої групи (5-6 рік життя). Навчання дітей дошкільного віку плавання.

Орієнтовні плани занять з дітьми старшої групи (5-6 рік життя). Навчання дітей дошкільного віку плавання.

Орієнтовні плани занять з дітьми старшої групи (5-6 рік життя). Навчання дітей дошкільного віку плавання.

Заняття № 1. 

Пробую восстановить пароль через сайт, новый пароль приходит на почту но я почемуто всеравно не могу войти в свой аккаун

Мета. Викликати в дітей інтерес до занять плаванням; нагадати про правила поведінки у басейні; розповісти про правила поведінки у воді.

На суші. Розповісти про плавання як вид спорту та про його значення для здоров'я. Розповісти про правила поведінки на воді. Ходьба на місці – 30 сек. Ходьба, високо піднімаючи коліна – 30 сек. Стати, п'ятки разом, ноги нарізно, руки вниз. Піднятися на носочки, руки вгору, потягнутися – 8 раз.

В.п. – о.с, руки на пояс. Нахили боком, вперед – 10 раз. Зробити вдих і затримати дихання – 5 - 10 сек.

У воді. Разом з дорослими діти входять у воду по пояс. Ходьба, високо піднімаючи коліна. Ходьба з веслувальними рухами рук; полити воду собі на голову.

Гра «Фонтан».

Мета. Навчити не боятися бризок.

У воді. Стоячи на дні, трохи нахилившись вперед, рухати двома руками вправо – вліво, вперед і назад, імітуючи полоскання білизни; присідаючи, зануритися у воду до підборіддя – 3 рази. Біг у воді за допомогою рук (один за одним).

Заняття № 2.

Мета. Згадати з дітьми правила гігієни і повторити правила поведінки у воді; ознайомити з деякими якостями води; приступити до освоєння з водою.

На суші. Повторити з дітьми правила поведінки у басейні.

Ходьба на місці, високо піднімаючи коліна – 30 сек. Легкий біг на місці протягом 1 хв. Стати, ноги нарізно, руки на поясі. Нахилятися вперед і назад по 8 раз.

В.п. – о. с. Обеpтати прямими руками вперед і назад, спочатку одночасно, потім поперемінно – 10 раз. Зробити вдих і затримати дихання на 5 – 10 сек.

У воді. Увійти до води; ходьба та біг парами, тримаючись за руки – 1 хв.; стоячи, нахилившись вперед, рухати двома руками вправо –вліво; поплескати долонею по воді; погладити воду – 1 хв. Присідаючи, зануритися у воду до підборіддя.

Гра «Море хвилюється».

У воді. Присідаючи, зануритися у воду до рівня носу – 3 рази. Ходьба парами, тримаючись за руки – 1 хв. Біг з веслувальними рухами рук – 1 хв. Помити обличчя, полити воду собі на голову. Ходьба по дну, загрібаючи воду руками, ніби веслами.

Гра «Карасі та коропи».

Мета. Навчити вільно рухатися.

Заняття № 3.

Мета. Привчати дітей сміливо входити у воду; пересуватися у воді самостійно.

На суші. Ходьба на місці – 1 хв. Стати, ноги нарізно, руки на поясі. Нахилитися вперед – назад, в сторони по 6 разів.

В.п. – о.с., підняти руки вгору, голова між руками. Піднятися на носки, підтягнутися. Опустити руки, розслабитися – 4 рази. З основної стійки зробити присідання – 8 раз.

У воді. Увійти до води, зануритися. Ходьба вперед і назад з допомогою рук (тримаючись за бортик). Стрибки на двох ногах, просуваючись вперед. Стоячи на дні, зробити вдих і затримати дихання, побризкати собі в обличчя водою – 4 рази.

Ігри «Каруселі», «Ми веселі хлоп'ята».

Мета. Навчити енергійно рухатися в різних напрямках.

У воді. Пересуватися по дну на руках на мілкому місці – 5 м. Присідаючи, зануритися у воду до очей. Ходити та бігати у різних напрямках – 1 хв. Гратися з іграшкою, стрибати у воді на двох ногах – 1 хв. Зробити глибокий вдих та видихнути на руки, в яких вода (зробити бризки).

Гра «Брід».

Мета. Навчити розглядати предмети.

Заняття № 4.

Мета. Привчати дітей пересуватися у воді самостійно, сміливо входити у воду; ознайомити з рухами ніг, як при плаванні кролем.

На суші. Ходьба на місці, високо піднімаючи коліна – 30 сек. Прийняти основну стійку, підняти руки вгору, голова між руками. Піднятися на носки, підтягнутися вгору. Опуститися , розслабитися – 6 раз.

В.п. – ноги нарізно, руки на поясі. Нахили в сторони – 8 раз. Сісти, спертися руками позаду, ноги прямі. Робити рухи ногами, як при плаванні кролем – 1 хв.

У воді. Увійти у воду, ходити і бігати за допомогою рук вперед і назад – 2 хв. Стрибати, просуваючись вперед (присісти). Пересуватися по дну на руках на мілкому місці.

Ігpи «Фонтан», «Море хвилюється».

Мета. На боятися бризок.

У воді. Увійти самостійно до басейну. Ходити та бігати один за одним, наздоганяючи ведучого. Пересуватися спиною уперед за допомогою рук. Зробити глибокий вдих, присісти, зануритися до носа, подути на воду, щоб було багато бризок.

Гра «Карасі та коропи».

Мета. Навчити вільно рухатися у воді.

Заняття № 5.

Мета. Привчати дітей сміливо входити у воду, пересуватися у воді самостійно, відпрацьовувати рухи ногами, як при плаванні кролем.

На суші. Ходьба та біг на місці – 1 хв. В.п. – ноги нарізно, руки на поясі. Нахилитися вперед, назад, в сторони по 6 разів. Сісти , опертися руками позаду, ноги прямі. Робити рухи ногами, як при плаванні кролем – 1 хв.

В.п. – о.с., руки підняти вгору. Піднятися на носки, підтягнутися – 4 рази.

У воді. Ходити і бігати по всьому басейну і за сигналом присідати, занурюючись у воду до очей – 3 рази. В. п. – сісти, опертися руками позаду, робити рухи ногами, як при плаванні кролем. Стоячи, зробити вдих і затримати дихання, «поколотити» воду носом – 4 рази.

Ігри «Баскетбол у воді», «Вудочка».

У воді. Ходьба по дну спиною вперед, підгрібаючи руками. Присісти, торкнутися підборіддям до води. Ходьба звичайна, боком і спиною вперед, змінюючи способи (1 хв.). В.п. – трохи нахилитись, зробити вдих і затримати дихання, побризкати водою в обличчя (5 раз).

Ігри «Вмивання», «Переправа».

Мета. Привчати переборювати опір води.

Заняття № 6.

Мета. Привчати дітей не боятися бризок; не витирати обличчя руками; виховувати сміливість.

На суші. Ходьба та біг на місці з високим підніманням колін – 1 хв.

В.п. – о. с., руки до плечей. Обертати руками вперед і назад по 16 разів. Лягти на живіт на гімнастичну лаву, витягнути ноги і підняти руки вгору, прогнутися. Стоячи, ноги на ширині плечей, нахилитися вперед, руки вперед, дивитися вперед – 6 раз.

У воді. Увійти до басейну. Ходити і бігати в різних напрямках і за сигналом вихователя зануритися з головою під воду. В.п. – упор лежачи на руках, ходити вперед і назад (ноги прямі), зробити вдих і видих у воду – 4 рази.

Ігри «Мисливці і качки», «Морський бій».

У воді. На глибині до пояса присісти, набрати в долоні воду й опустити в неї обличчя, затримавши дихання на 5 сек. Потім випрямитися і зробити видих (4 рази). Ходьба та біг паpами на мілководді. Бризкання водою одне одному в обличчя.

Довільне купання.

Гра «Фонтан».

Мета. Привчати не боятися бризок, не відвертатися.

Заняття № 7.

Мета. Привчати дітей не боятися бризок; підготувати до занурення у воду з головою; не витирати обличчя руками.

На суші. В.п. – ноги нарізно, руки на поясі. Зробити вдих, присісти, затримати дихання до 5 сек. Повторити 6 раз. В.п. – те ж саме. Нахили боком вліво і вправо – 8 раз. Ходьба звичайна на місці, ходьба навкруги себе вправо і вліво. В.п. – ноги нарізно, руки до плечей. Кругові оберти вперед і назад – по 8 раз.

У воді. Ходьба та біг по всьому басейну з допомогою веслувальних рухів – 1 хв. Стрибки на двох ногах, просуваючись вперед. На глибині по пояс присісти, набрати в долоні води й опустити в неї обличчя, попередньо затримавши дихання на вдиху – 5 раз.

Ігри «Розглянь іграшки», «Баскетбол у воді».

У воді. В.п. – упор стоячи позаду на мілкому місці – поперемінні рухи випрямленими ногами, здіймаючи бризки (1 хв.). Ходьба по дну на руках уперед, убік, назад. Ходьба і біг парами на мілководді. Бризкання водою одне одному в обличчя. Довільне купання.

Гра «Хвилі на морі».

Заняття № 8.

Мета. Ознайомити з зануренням у воду з головою, не витирати обличчя руками після занурення; привчати дітей не боятися бризок.

На суші. Ходьба – 30 сек. Ходьба з високим підніманням коліна – 4 сек. В.п. – ноги нарізно. По черзі обертати то праву, то ліву (пряму) руку вперед і назад по 8 разів. Нахили вперед (дістаючи підлогу) на 3 рахунки на 4, в.п. – руки на пояс, ноги нарізно. В.п. – ноги разом, руки внизу, зробити вдих, підняти руки вгору, потягнутися, затримати дихання на 5 сек., потім видих.

У воді. Ходити та бігати у воді у різних напрямках – 1 хв. В.п. – упор лежачи на руках, ходити вперед і боком, ноги прямі. Сидячи в упорі ззаду на мілкому місці, виконувати рухи ногами, як при плаванні кролем.

Ігри «Дзеркальце», «Фонтан».

У воді. На глибині до пояса присісти, набрати в долоні воду й опустити в неї обличчя, затримавши дихання на 5 сек. Потім випрямитися і зробити видих – 4 рази. Ходьба і біг на мілководді. Стрибки на двох ногах, просуваючись вперед. Довільне купання.

Гра «Щука».

Мета. Навчати дітей сміливо занурюватися у воду.

Заняття № 9.

Мета. Привчати дітей діяти організовано, не штовхаючи один одного; навчитися занурюватися з головою у воду, працювати над рухами ніг, як при плаванні кролем.

На суші. Основна стійка, піднятися на носки, підняти руки через боки вгору і зробити оплески над головою – 8 раз.

В парах, тримаючись за руки, по черзі присідати – 10 раз. В.п. - о.с., нахилитися вперед і підняти руки вгору, дивитись перед собою, піднятись, опустити руки – 6 раз.

У воді. Увійти у воду, стрибаючи на двох ногах, просуватися вперед, потім побризкатися і зануритися по шию – 2 хв. В.п. – упоp лежачи на руках(на мілкому місці). Робити швидкі рухи ногами, як при плаванні кролем на місці, та просуваючись вперед.

Гра «Невід».

Мета. Допомогти ознайомитися з опором води.

У воді. Зробити вдих через рот, зігнути ноги, пірнути – 6 раз.

В.п. – стійка ноги нарізно, упор руками в стегна, підборіддя біля поверхні води. Дмухати на воду, як на гарячий чай (4 рази по 10 сек.).

Довільне купання.

Гра «Ми веселі хлоп'ята».

Мета. Привчати енергійно рухатися у воді.

Заняття № 10.

Мета. У горизонтальному положенні рухати ногами, як при плаванні кролем; ознайомити з видихом у воду; навчитися занурюватися з головою у воду.

На суші. Ходьба на місці з різними положеннями рук – на поясі, в сторони, вгору, за спиною. Стоячи, тримати на зігнутій долоні кульку (пір'їнку). Широко відкривши рот, зробити швидкий і глибокий вдих, а потім, зімкнувши губи, енергійний і повний видих, здути кульку з долоні – 5 раз.

Повторити рухи ногами, як при плаванні кролем (2 хв.).

У воді. Увійти у воду, ходити, бігати, за сигналом присісти, зробити вдих, затримати дихання і опустити обличчя в воду – 4 рази. В упорі лежачи на руках, рухати ногами, як при плаванні кролем. Зробити вдих, зануритися у воду і зробити видих, пускаючи пузирі.

Гра «Каруселі».

Мета. Освоїтися у воді.

У воді. В.п. – стійка ноги нарізно на глибині до пояса. Глибокий вдих, присідаючи, зануритись у воду з головою, видихнути через рот і ніс так, щоб на поверхню спливали повітряні бульбашки. Випрямитися (5 раз).

Гра «Вудочка».

Мета. Вправляти в зануренні.

Заняття № 11.

Мета. Навчитися занурюватися з головою у воду; ознайомити з видихом у воду.

На суші. Ходьба на місці з різними положеннями рук – на поясі, вгору, за спину – 1 хв. В парах, тримаючись за руки, по черзі присідати з вдихом і видихом – 10 раз. Тримаючи маленьку кульку на долоні, зробити швидкий і глибокий вдих, потім, зімкнувши губи, енергійний видих, здути кульку з долоні – 6 раз. Повторити рухи ногами, як при плаванні кролем.

У воді. Увійти у воду, стрибаючи на двох ногах, просуватися вперед, потім побризкатися і зануритися по шию. Присісти, зробити вдих , затримати дихання і опустити обличчя у воду, видих – 5 раз. Зробити вдих і подути на воду, як на гарячий чай. Вільне купання.

Гра «Фонтан».

У воді. В.п. – у положенні лежачи (таз і п'ятки на поверхні води). Рухи ногами зверху і знизу вверх. Ноги працюють швидко і ритмічно, без зайвого напруження м'язів (3 рази по 10 сек.).

Те ж саме, тільки просуваючись уперед.

Гpа «Насос».

Мета. Навчити занурюватися з головою.

Заняття № 12.

Мета. Привчати дітей відкривати у воді очі; вчити пересуватися і орієнтуватися під водою.

На суші. Основна стійка, піднятися на носки, підняти руки через боки вгору і зробити хлопок над головою – 1 хв. Ходьба на місці з різним положенням рук – на поясі, в боки – 1 хв. Розглядати з берега іграшки, кульки, камінці на дні басейну.

У воді. Увійти у воду, ходьба парами вперед і назад – 1 хв. Стоячи парами один до одного, взявшись за руки, по черзі занурюватися у воду – 8 раз. Лежачи в упорі ззаду, спираючись на передпліччя на мілкому місці, виконувати рухи ногами, як при плаванні кролем. Зробити вдих, присісти, зануритися під воду і порахувати, скільки кульок у воді.

Гра «М'яч на мотузці».

У воді. В.п. – упор сидячи позаду на мілині, тулуб дещо нахилений назад, ноги на поверхні води. Рух ногами зверху вниз і знизу вверх (2 хв.). В.п. – стійка ноги нарізно, нахил уперед. Занурити обличчя у воду, розплющити очі і зробити тривалий видих у воду.

Гра «Фонтан».

Заняття № 13.

Мета. Розучувати видих у воду; привчати відкривати очі у воді; виховувати у дітей ініціативу.

На суші. Ходьба на місці, високо піднімаючи коліна – 30 сек. Біг на місці – 30 сек. Колові оберти руками вперед і назад – по 8 раз. Зробити вдих і затримати якнайдовше. В упорі сидячи робити рухи ногами, як при плаванні кролем.

У воді. Увійти у воду. Ходити і бігати парами. За сигналом взятися за руки і по черзі присідати, занурюючись з головою. В.п. – лежачи в упорі ходити і роздивлятися під водою кульки, які потонули. В упорі сидячи робити рухи ногами, як при плаванні кролем. Назбирати чим більшу кількість кульок, які потонули. Зробити вправу «краб-носій» (як павучок). Гра «Морський бій».

У воді. В.п. – стійка ноги нарізно, нахил уперед. Занурити обличчя у воду, розплющити очі і зробити тривалий видих у воду. В.п. – упор сидячи позаду на мілині, тулуб дещо нахилений назад, ноги на поверхні води. Рух ногами зверху вниз і знизу вверх (2 хв.)

Гра «Мисливці та качки».

Мета. Вправляти в занурюванні у воду.

Заняття № 14

Мета. Привчати дітей відкpивати у воді очі; розучувати видих у воду; виховувати спритність.

На суші. Ходьба на місці та навколо себе – 1 хв. В.п. – ноги разом, руки вниз, зробити вдих, підняти руки вгору, потягнутися, в.п. – видих – 6 раз.

В.п. – ноги нарізно, нахили вперед, руки вперед, дивитись вперед, в.п. – видих. В.п. – упор лежачи на лаві, руки за голову. Підняти тулуб і прямі ноги.

У воді. Ходьба по басейну вперед і назад. За сигналом зробити вдих і порахувати, присівши з головою під воду, затоплені кульки. Бігати один за одним, високо піднімаючи коліна з допомогою рук. Зробити вдих, присісти і роблячи видих, подути на надувну кульку.

Гра «Волейбол у воді».

У воді. В.п. – упор сидячи позаду на мілині, тулуб дещо нахилений назад, ноги на поверхні води. Рух ногами зверху вниз і знизу вверх (2 хв.). Те саме, але в.п. – упор лежачи. Ходьба вперед і назад працюючи ногами, як при плаванні кролем.

Заняття № 15.

Мета. Розучувати видих у воду;привчати дітей відкривати у воді очі. Виховувати витривалість.

На суші. В.п. – ноги нарізно, руки на поясі. Зробити вдих, присісти, затримати дихання на 5 сек. Встати – видих – 5 раз. Ходьба з високим підніманням колін і руками через сторони вгору і вниз. Біг на місці – 1 хв. В.п. – упор лежачи на гімнастичній лаві, робити рухи ногами, як при плаванні кролем. Розслабитися, струшуючи руками і ногами.

У воді. Увійти до води, ходити і бігати, присідати до підборіддя за сигналом вихователя.

Позбирати кульки, які потонули. Для цього зробити вдих, присісти, відкрити очі. В.п. – упор лежачи на руках, ходити і робити рухи ногами, як при плаванні кролем.

Гра «Баскетбол у воді».

У воді. В.п. – стійка ноги нарізно, нахил уперед. Занурити обличчя у воду, розплющити очі і зробити тривалий видих у воду – 6 раз. В упорі сидячи робити рухи ногами, як при плаванні кролем.

Довільне купання.

Гра «Швидкий м'ячик».

Мета. Навчити довгому видиху.

0  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря