Мета:
навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
виховна: виховувати відповідальність, старанність.
Тип уроку: контроль набутих умінь і навичок.
Обладнання: завдання для контрольної роботи.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети заняття
ІІІ. Інструктаж учителя щодо контрольної роботи
IV. Виконання завдань І варіант
Початковий рівень
1. У якому рядку всі твори належать до ліричних?2. Укажіть, що уособлює Жар-птиця з однойменного вірша Ірини Жиленко.
3. Справжнє ім'я Лесі Українки.
Середній рівень
1. Установіть відповідність між ілюстрацією з поезії «Теплота родинного інтиму» Станіслава Чернілевського та назвою художнього засобу.
А «Світанковий вогонь» Б «Полум'я гуляє» В «Наче малесенька дитина» Г «Мотузочком диму хату прив'язала до небес» | 1 Метафора 2 Порівняння 3 Епітет 4 Персоніфікація (уособлення) 5 Анафора |
2. Установіть відповідність між назвою твору та його жанровою приналежністю.
А «Друкар книжок небачених» Б «Говорюща риба» В «Федько-халамидник» Г «Казка про яян» Д «Мрії» | 1 Історична повість 2 Оповідання 3 Лірична поезія 4 Казка-притча 5 Фантастична казка |
3. Що таке ямб?
Достатній рівень
Доведіть, що «Говорюща риба» Емми Андієвської є казкою-притчею.
Високий рівень
Поясніть, над чим змусили вас замислитись твори Лесі Українки.
ІІ варіант
Початковий рівень1. У якому рядку всі герої є головними?
2. Чому Івана Федорова називали «друкарем книжок небачених»?
3. Назвіть псевдонім матері Лесі Українки.
Середній рівень
1. Установіть відповідність між ілюстрацією та назвою засоба художньої виразності
А «рине річечка перлиста» Б «колихає море хвилі» В «безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись» Г «люди як нові» Д «хоч раз. Хоч раз ти повинен відчути…» | 1 Анафора 2 Персоніфікація (уособлення) 3 Метафора 4 Порівняння 5 Епітет |
Ключ-відповідь: 1–Д; 2–Б; 3–В; 4–Г; 5–А.
2. Установіть відповідьність між назвою твору та його автором.А «Казка про яян» Б «Теплота родинного інтиму» В «Підкова» Г «Федько-халамидник» Д «Тиша морська» | 1 Леся Українка 2 Станіслав Чернілевський 3 Володимир Винниченко 4 Емма Андієвська 5 ірина Жиленко |
Ключ-відповідь: 1–Д; 2–Б; 3–Г; 4–А; 5–В.
3. Що таке хорей?Достатній рівень
Доведіть, що «Друкар книжок небачених» Оксани Іваненко є історичною повістю.
Високий рівень
Яку проблематику порушує Емма Андієвська у творі «Говорюща риба»?
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
Написати роздум за темою: «Який твір справив на мене найбільше враження»; прочитати першу частину твору Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки».