» » Поради батькам як вчити дитину плавати вдома.

Поради батькам як вчити дитину плавати вдома.

Поради батькам як вчити дитину плавати вдома.

Для навчання дитини плавання вдома, слід ретельно продумати такі питання:

1. Дитина має бути здоровою, тому з нею необхідно пройти медичний огляд та отримати висновки лікаря.

2. Час проведення домашніх занять плаванням – це перша половина дня, перед денним сном.

3. Привчити дитину перед заняттям справляти всі природні потреби.

4. Допомогу дорослого слід поступово зводити до мінімуму, привчаючи дитину самостійно роздягатися, одягати купальні трусики тощо.

5. Пеpед заняттям необхідно ретельно вимити ванну і підготувати воду відповідної температури і рівня, провітрити ванну кімнату. Якщо лікар рекомендує якісь добавки (хвойний екстракт), це необхідно виконати. Контролювати час найзручніше пісочним годинником.

6. Бажано змайструвати складану драбинку і привчати малюка самостійно спускатися у воду.

7. Під час занять не можна відволікатися на телефонні дзвінки або дзвінки у двері. Нізащо не залишайте дитину у ванні саму!

8. Кожне заняття слід організовувати так, щоб це було для дитини святом, а саме перебування у воді якомога кориснішим і радіснішим.

9. Іграшки повинні бути невеликих розмірів, в обмеженій кількості, мати стосунки до води: качки, рибки, водний транспорт, щоб дитина вчилася пірнати «як качка», плавати «як пароплав», тобто своїми діями наслідувати щось знайоме.

Вправи для освоєння з водою:

1. «Водоспад». Дорослий зачерпнувши води у відерце, піднімає його над головою дитини і виливає на неї. Необхідно стежити, щоб дитина, стоячи під «водоспадом», не терла очі і не витирала обличчя руками.

2. «Зануримося». Дитина сідає на живіт дорослого, обнімає його за шию. Дорослий, стоячи у воді, присідає так, щоб вода доходила до шиї. Те саме, але дитина сідає на спину дорослого.

3. «Що там у водичці?». Зробити вдих, затримати дихання, опустити обличчя у воду і відкрити очі. Піднявши голову з води, зробити видих, обличчя руками не витирати.

4. «Пірнемо». Зробити вдих через рот. Присісти під воду з головою – пірнути на 2 – 4 с. Випрямитись, не витираючи обличчя руками.

5. «Поплавець». Вдихнувши якомога більше повітря, присісти під воду з головою, згрупуватися і затримати дихання (голову максимально наближено до колін). Через 3 – 4 с. тіло спливе на поверхню і плаватиме спокійно, без будь-яких рухів. Потім стати ногами на дно.

6. «Медуза». З положення «поплавець», затpимавши дихання, розвести руки й ноги в сторони (м'язи тіла і кінцівок розслаблені) й спливти на поверхню. Потім стати на дно.

7. «Бульки». Набрати воду в пригорщі і, вмиваючись, повільно видихнути повітря – зробити бульки.

8. «Бризки». З'єднати долоні і набрати в них води. Глибоко вдихнути і з силою видути воду. Вдих виконувати через рот і ніс, видих – через рот.

9. «Хвилі». Напівприсісти і наблизити голову до води (підборіддя біля її поверхні), дмухати на воду, як на гарячий чай.

10. «Лягли вільно і спокійно». Дорослий, підтримуючи дитину під спину, допомагає їй лежати на воді

11. «Зірочка». Лягти на спину, розкинувши руки й ноги.

0  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря