» » Співпраця з сім'єю.

Співпраця з сім'єю.

Співпраця з сім'єю.

Усі батьки воліють, щоб їхня дитина росла здоровою, сильною, міцною, але часто забувають, що розвиток фізичних якостей малюка залежить від них самих.

Практика показує: жодні заходи не дадуть позитивних результатів, якщо до них не залучити батьків, якщо поставлені проблеми не розв'язуються разом із ними. Адже батьки – це перші й найавторитетніші вчителі для малечі. Актуальними й сьогодні є слова В. Сухомлинського про те, що процес формування всебічно розвиненої, здорової особистості на різних вікових етапах неможливий без постійного взаємозв'язку родинного та суспільного виховання.

Основний напрямок діяльності педагогічного колективу нашого закладу – налагодження щирих, довірливих взаємин з батьками. Багато батьків не знають як навчити дитину плавати, та й сподіваються, що хтось колись навчить плавати їхню дитину. Починати вчити дитину плавати можна з 1-2-річного віку. І зовсім не обов'язково користуватися послугами спеціаліста. Це можуть зробити всі батьки, якщо уважно ознайомляться з нашими порадами, будуть наполегливими та терплячими.

Батьки завжди є активними учасниками спортивних свят, розваг, помічниками в усіх починаннях педагогів.

Ми завжди тісно співпрацюємо з батьками наших вихованців. Деякі батьки з острахом ставляться до занять з плавання: бояться, що їхні діти можуть застудитися й захворіти. Тому вже на перших зборах в молодших групах ми ознайомлюємо батьків з роботою басейну:

-режимом роботи басейну;

-створеними умовами;

-методикою роботи з дітьми;

-значенням плавання для загартування дитячого організму;

-медичним обслуговуванням.

Але найпереконливіший аргумент – дні відкритих дверей, під час яких батьки знайомляться з умовами проведення занять, прийомами і методами роботи, спостерігають за емоційним станом дітей, їх поведінкою.

У роботі з батьками ми часто використовуємо бесіди і консультації. Якщо виникає необхідність, проводимо індивідуальну роботу з батьками: запрошуємо їх до басейну, даємо рекомендації, пропонуємо для ознайомлення спеціальну літературу.

У кожній групі в батьківському куточку, на сторінці, присвяченій фізичному вихованню, висить календар умінь і навичок кожної дитини. Батьки можуть простежити, чого навчилася їхня дитина.

Завдяки спільній роботі з батьками ми домагаємося високих результатів у навчанні дітей плавання.

На жаль, деякі батьки сподіваються навчити дитину плавати в такий спосіб: беруть дитину і, незважаючи на її протест, кидають у воду. Рідко така жорстока «методика» призводить до бажаного: перемагає інстинкт самозбереження. Дитина, вирячивши оченята і захлинаючись, починає відчайдушно молотити руками і ногами по воді, тому деякий час тримається на поверхні. Але найчастіше вона все-таки починає тонути і «страх глибини» залишається назавжди. Буває, що такий безглуздий експеримент закінчується трагедією…

0  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря