» » День Червоного носу (день благочинності)

День Червоного носу (день благочинності)

У статті показана важливість відродження духовності як невід'ємної складової формування людини майбутнього. Проведення подібних заходів сприяє вихованню у дітей милосердя, доброти та небайдужості до чистого горя.

Криниця без джерела-це не криниця.

І колос- це не колос без зерна.

Без доброти душа-то є безкрила птиця,

Не заспіває жайвором вона

Милосердя…Це те слово,до якого ми останнім часом звертаємось все частіше.Чому? Тому,що наше суспільство вже втомилося від грубощів , несправедливості,розбещеності,черствості душ людських,жорстокості. Невже ми забули,що ми люди? Здатність бути совісним - це здатність бути милосердним. Перед добрими,лагідними очима,вчинками,словами не встоїть жодне жорстоке серце. Милосердя… Доброта… Ще з часів давньоруських благо дійства були в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважається допомогти знедоленому, нещасному,поділитися шматком хліба,дати притулок бездомному,захистити старість,порятувати хворого,заступитися за беззахисного. Ми вступили в нове століття. Бути не тільки свідком, але й учасником подій ,що відбуваються зараз,у момент становлення нашої молодої держави,-це велика відповідальність. Час розкидати каміння пройшов. Прийшов час збирати їх.І,звичайно, однією з найважливіших умов щасливого життя, спокою у кожній родині,становлення українського народу є відродження духовності.

Благодійні акції ,які проходять у нашій школі та поза її межами,давно не є незвичайними для школярів. Діти завжди активно беруть участь у заходах , присвячених благодійності,а саме: конкурсах,змаганнях,розробці проектів,зборі коштів та речей. Наші школярі підтримують тісний зв'язок з дитячим будинком «Теремок» . Кожної суботи старшокласники його відвідують,проводять різноманітні змагання та ігри,спілкуються з дітьми,читають їм книжки. А поздоровлення з Днем Святого Миколая,Новим Роком та іншими святами вже стали традиційними для нас. Цього навчального року учні 7-х класів вирішили провести благодійну акцію на підтримку дітей з дитячого будинку нетрадиційно. Готуючись до проведення декади іноземних мов, школярів зацікавила англійська традиція щодо проведення благочинних акцій,яка зовсім нещодавно (з 1985 року) з'явилася у Британії,але на сьогодні стала дуже популярною у світі.

Це справжнє свято . Його назва-День Червоного Носу (RedNoseDayorComicRelief). Це день гумору,веселощів,маскарадів.Символом цього благодійного свята є червоний ніс клоуна. У цей день людям дозволяється вдягати карнавальні костюми та червоні носики,навіть якщо вони працюють в офіційних установах,але отримати таке право вони мають тільки тоді,коли внесуть благодійний внесок . Звісно,ніхто не залишається осторонь. Адже кожний хоче взяти участь у розвагах. У цей день проходять різноманітні заходи,а саме: веселі змагання,конкурси на звання «Найкращий ніс»,малюнків,показ карнавальних та маскарадних костюмів та багато інших гумористичних змагань.

Наші вихованці настільки захопилися цією ідеєю,що навіть привернули увагу батьків та всього педагогічного колективу. Ми всі разом готували це дійство і допомагали учням втілити у життя найоригінальніші ідеї. Учні разом розробили такі заходи,щоб кожна дитина захотіла б бути учасником цього дійства.

Цей день ми побачили безліч мультиплікаційних та казкових героїв. А які були веселі уроки, коли вчителі , «заражені» ідеєю створити щось нетрадиційне, вирішили провести уроки-гумору. Більше того, деякі педагоги також вдягли червоні носики та костюми. Які вони були кумедні! Це було щось неймовірне та вражаюче! Наші організатори ( учні 7-х класів) навіть і не могли передбачити такого успіху своєї справи, приємно здивував підсумок цього дня- учні зібрали понад 2 тисячі гривень та безліч іграшок, дитячих речей та книг. Учням вдалося залучити увагу до благодійної справи і батьків.

Але на цьому наші діти не зупинились. Вони створили справжнє свято для вихованців дитячого будинку «Теремок». Готуючись до Дня Святого Миколая, наші семикласники приготували святковий концерт та різноманітні ігри для діточок. 16 грудня учні завітали з візитом у дитячий будинок та презентувати солодощі, іграшки, книги,речі, атмосфера зустрічі була дуже теплою. Школяри поділилися своїми враженнями щодо зустрічі у «Теремку», про те, як лунав дитячий сміх та посмішки дітей не сходили з їхніх облич. Отже мета була досягнена.

Наші учні зрозуміли не тільки важливість допомоги таким дітям, але і важливість проведення благодійності та добрих справ взагалі. Адже в нашому світі стільки страждань. І ми (вчителі) маємо надію, що все, що ми робимо зараз задля привернення уваги до проблем милосердя, доброти, небайдужості та виховання чуйності наших підлітків. І цьому також є підтвердження. Семикласники настільки захопилися проведенням цієї акції , що вирішили розпочати наступної акції: оголосили конкурс на найкращу ідею, створили комітет, до якого запросили всіх бажаючих. Отже справу продовжено.

Доброта, милосердя - багатоликі. Потреба у них повсякчасна. Навіть тоді, коли немає біди, навіть там, де гори спокійні і твердь не хитається під ногами.

Не говори про доброту, коли ти нею сам не сяєш.

Коли у радощах вітаєш, зачувши про чужу біду

Бо доброта не тільки те, що обіймає тепле слово.

В цім почутті така основа, яка з глибин душі росте.

Коли її не маєш ти, то раниш людяне в людині

Немає вищої святині, ніж чисте сяйво доброти.
0  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря