» » Свята і розваги на воді.

Свята і розваги на воді.

Свята і розваги на воді.

Свято – це поєднання в собі підсумкового та ігрового заняття. Тривалість свята може бути різною. Якщо свято проходить в одній групі, воно не повинно перевищувати 30 хв. – для старших дошкільників; 20 – 25 хв. – для молодших і середніх дошкільників. Коли у святі беруть участь всі діти садочка (молодша, середня, старша групи), то дитина не може зробити вправу у воді, вийти із басейну, відпочити і знову зайти в басейн.

Свято або розваги на воді можуть проводитись один-два рази на рік, бажано у другу половину дня. (Це зручніше для батьків, яких обов'язково треба запрошувати).

Теми святкових розваг можуть бути різноманітними. Наприклад, велике різнобарв'я казок можна використати як теми для майбутніх свят або розваг на воді.

Керує підготовкою до свят і розваг інструктор з плавання, який відповідає за матеріальну частину, розподіляє обов'язки і призначає серед вихователів тих, які готують окремі частини свята і окремі номери програми. Інструктор з плавання, методист, музичний керівник організовують і проводять навчальну роботу з плавання, готують виступи, підбирають необхідний інвентар, костюми, декорації, складають сценарій, формують журі і проводять свято.

Програма свята має відповідати плавальній підготовці дітей. Затверджує сценарій і відповідає за проведення свята вихователь-методист дошкільного закладу.

У дошкільному закладі однією з традиційних форм оpганізації активного відпочинку дітей має стати проведення свят і розваг на воді. Участь у святах і розвагах допомагає дітям глибше усвідомити значення систематичних вправ у плаванні для досягнення бажаних результатів, формує їхній інтерес до регулярних занять плаванням.

Щомісяця слід проводити День Здоров'я, під час якого діти всіх вікових груп повинні брати участь у розвагах на воді. До них необхідно готуватися заздалегідь: ретельно підібрати цікаву, веселу естафету або гру, підготувати необхідні атрибути, а також призи, медалі всім учасникам. У розвагах діти обов'язково показують уміння та навички, якими вони оволоділи за минулий місяць.

Тематика розваг дуже різноманітна: «Плавай з нами, плавай як ми», «Блакитні доріжки», «В акваріумі» тощо. Під час дозвілля слід проводити різні веселі ігри, естафети, атракціони. Наприкінці навчального року можна проводити свято в старшій групі «Посвячення в плавці». Крім вихователів і вихованців на ньому можуть бути присутні і батьки дітей. Діти мають можливість продемонструвати свої вміння з плавання, пропливти відстань 10 метрів будь-яким способом. Хто навчиться плавати, отримує «Посвідчення плавця». Також необхідно організувати змагання найкращих плавців. Діти отримують медалі та грамоти.

Цікаво у дошкільному закладі повинно проходити свято Нептуна, яке також стало традиційни. У ньому беруть активну участь усі педагоги закладу. Готуємо сценарій свята, костюми, оформлюємо басейн, організовуємо музичний супровід. І діти, і дорослі стають активними учасниками театралізованого дійства, в якому естафети, ігри та змагання спрямовані насамперед на створення у дітей радісного, піднесеного настрою, отримання ними задоволення від рухової діяльності у водному середовищі.

0  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря