» » Урок: Бесіда на тему «Патріотизм»

Урок: Бесіда на тему «Патріотизм»

Урок: Бесіда на тему «Патріотизм»

І. Бесіда розпочинається піснею «Виростеш ти сину» на слова Василя Симоненка.

В дитинстві відкриваєш материк,

котрий назветься потім — Батьківщина.
Л. Костенко

Патріотизм - це одна із якостей людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім'я своєї батьківщини. Патріотизм - величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя й здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, йдучи впевнено та безстрашно до своєї мети. Тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе в єдності зі своїм народом, він живе своїм народом, адже життя народу стає його життям. Та нажаль у нашому сучасному українському суспільстві кількість патріотів з часом зменшується.

Так, метою нашого заходу є визначити, хто такий патріот и якими якостями він повинен володіти, щоб стати гідним громадянином своє держави.

Запитання до аудиторії:

- Що для вас означає патріотизм?

- Чи вважаєте ви себе патріотами?

- Чи любите ви свою країну?

ІІ. До вашої уваги представлені 7 сходинок, які складають характер українського патріота.

«П» овага до традицій української держави

В усіх народів світу є повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми й Богом. Він ходить світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу. Які ж традиції має український народ? Де ми бачимо їх? Правильно, в святах!

Робота в групах

Групам даються на вибір свята: Великдень, Івана Купала. Групам дається час, за який вони мають згадати і розповісти традиції цих свят.

Великдень

Святкування Великодня – світлого і радісного свята життя – це спільний родинний сніданок з поділом освяченого яйця між членами родини, це величальні воскресні пісні, це дарування писанок, що означає побажання щастя і добра, це водіння гаївок, в яких мудрість і краса, що ніколи не минають.
Зі святом Пасхи, свяченого яєчка, й сонця окрайки – з Божої ласки! У мирі та щасті, добрі та любові святкуйте Великдень в родинному колі!

Свято Івана Купала

Багато в Україні свят, але все ж таки найпоетичнішим святом, яке широко відзначалося в минулому і відзначається зараз на Україні, слід вважати Івана Купала (Купайла). Починається воно в ніч на 24 червня. Це день літнього сонцевороту, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. Ім'я ж святу дав Купало - поганський бог земних плодів. Колись йому приносили в жертву хліб - головний дар української землі. Та вже багато літ цього ідола ніхто не вшановує, про його божественну суть забули, а самого перетворили на опудало.

Головні атрибути свята - це Купало й Марена. Тому до цього свята молодь заздалегідь старанно готується: робить опудало, готують деревця (називають їх «Мареною» або «Купалом»), плетуть з живих квітів вінки, збирають хмиз, готують кулі соломи на вогнище. За звичаєм, це дві уквітчані гілки, подібні до людських фігур. Довкола опудал молодь водить таночки та співають ритуальні купальські пісні. Дівчата плетуть вінки з польових квітів й перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок.

2 сходинка

«А» льтруїзм у своїх вчинках

Наступна якість, якою повинен володіти патріот української держави – це альтруїзм.

Альтруїзм (франц. Altuisme, лат. alter — інший) - безкорисливе прагнення до діяльності на благо інших.

3 сходинка

«Т» олерантність

Слово «ТОЛЕРАНТНІСТЬ», розрізане не букви роздається групам, хто швидше збере. Це здатність сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також – особливості поведінки та способу життя інших.

4 сходинка

«Р» ішучість у вчинках

Рішучість - це вміння приймати обдумані рішення, послідовно втілювати їх у життя.

5 сходинка

«І» дея

Керуватись ідеями.

6 сходинка

«О» свіченість в історії держави

Відповісти на історичні питання:

Назвіть ватажка національно-визвольної війни XVII ст. (Б.Хмельницький)

Назвіть ім'я князя, за якого був створений перший збірник законів? (Ярослав Мудрий)

Назвіть рік, в якому відбулося об'єднання УНР та ЗУНР? (1919)

Назвіть рік, коли монголо-татари захопили Київ? (1240)

Назвіть рік, коли на Лівобережній Україні відмінили кріпацтво? (1861)

Назвіть дату прийняття Конституції України? (28 червня 1996)

Назвіть дату прийняття Незалежності України? (24 серпня 1991)

Хто був першим президентом України? (М.Грушевський)

7 сходинка

«Т» урбота за майбутнє України

Українська культура зайшла в глухий кут із якого не може знайти виходу. Українські патріоти, яких так потребує суспільство, ніби сплять довгим сном у душах багатьох українців, проте люди не хочуть розбудити той дух патріота, який все більше і більше гасне у їхніх серцях, а треба було б!

Тоді, коли кожен українець запалить у своїй душі вогник патріота, весь народ понесе його у своїй дорозі. Патріотизм кожного із нас, любов до ближнього і до країни повели б державу вперед.

Відео «А що для тебе українська мова?». Запитання до аудиторії.

Метод «Мікрофон» За що ти любиш Україну (Чому ти любиш Україну)?

Кросворд (Ключове слово, яке зашифроване це Україна). Учні розповідають чому вони люблять Україну.

Висновки.

1  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря