» » Василь Стус (1938-1985) СКОРОЧЕНА Біографія за 2 хв.

Василь Стус (1938-1985) СКОРОЧЕНА Біографія за 2 хв.

Василь Стус (1938-1985) СКОРОЧЕНА Біографія за 2 хв.

Скорочена біографія Василя Стуса: народився письменник під час Різдвяних свят, 6 січня 1938 року в селі Рахнівці Гайсинського району на Вінниччині. Батьки його були селянами, а в родині панувала атмосфера добра та любові.

Переїзд в Донецьк

Спочатку Стус навчався в місцевій школі, потім у Донбасі, куди родина переїхала, коли Василько був ще малим хлопчиком. 

Вищу освіту дістав на історико-філологічному факультеті Донецького педагогічного інституту

Після закінчення вузу виїжджає до сільської школи на Кіровоградщину. Після армії вчителював у Горлівці, працював літредактором газети "Соціалістичний Донбас".

У 1961 році Стус вступає до аспірантури Інституту літератури ім. Т. Шевченка, працює над дисертацією на тему "Джерела емоційності художнього твору (на матеріалі художньої прози)". В ті роки багато друкується.

Бунтівний дух письменника

Та після усунення Хрущова у 1965 році після випадку в кінотеатрі на прем'єрі фільму "Тіні забутих предків", де Стус виступив проти незаконних дій уряду, його виключають з аспірантури

Знайти роботу він ніде не може. А потім ще гірше: його звинуватили у виготовленні і розповсюдженні наклепницької літератури. 

7 вересня 1972 р. його було засуджено на п'ять років позбавлення волі у виправно-трудовій колонії суворого режиму та три роки заслання.

Арешт і карцер

У 1979 р. Стус повертається в Україну. За кордоном за цей час виходять його збірки "Зимові дерева" (1970), "Свіча в свічаді" (1986). Поет продовжує боротьбу за національне визволення народу. 

І через вісім місяців його знову заарештовують

Вирок десять років позбавлення волі у таборах суворого режиму, п'ять років заслання

Та і в умовах неволі він не зломився, продовжував боротися проти свавілля табірної адміністрації. І помер він у карцері, в ніч з третього на четверте вересня 1985 року.

21  оцінок
Читайте також:
Додавання коментаря