Мета: навчати учнів правильно вимовляти та переносити слова з подовженими м'якими приголосними звуками; формувати навички грамотного письма; виховувати почуття дружби, товаришування.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання (с. 57, вправа 155)
— Прочитайте уривки з віршів.
— Назвіть слова в рядках, які закінчуються однаково.
— Які звуки в цих словах однакові?
— Замість якого слова в одному з уривків ужито слово він? Поясніть, з якою метою.
2. Гра «Порівняй!»
— Визначте кількість звуків у словах і поставте знаки «<», «>», «=».
Сіно = сани | син _ синь | сон _ дощ |
Щітка > кішка | дзиґа _ мотив | джміль _ парта |
Рак _ мак | щит _ вуж | гора _ нора |
Лось _ ліс | гриб _ гість | щиглик _ дзвоник |
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 57–58)
Вправа 156
Учні читають речення.
— У яких виділених словах м'які приголосні звуки вимовляються подовжено?
— Спишіть парами виділені слова. Зробіть висновок, як позначається на письмі м'який подовжений звук.
— Звірте свій висновок з правилом на с. 57.
Вправа 157
Учні читають слова. Звуки, позначені двома однаковими буквами, вимовляють подовжено.
— Спишіть слова. Підкресліть букви, які позначають м'які подовжені звуки.
— Визначте, скільки звуків і скільки букв у слові читання. Прочитайте зразок відповіді.
Візьміть до уваги!
Подовження звука у звуковій моделі позначається двокрапкою.
Вправа 158
Учні читають вірш.
— Розкажіть, як онук ставиться до своєї бабусі. Доведіть словами вірша.
— Назвіть слова з подовженими м'якими приголосними звуками.
— Складіть звукові моделі цих слів.
Вправа 159
— Утворіть слова за зразком і запишіть парами.
— Складіть і запишіть речення з одним із утворених слів.
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
Утворіть слова за схемою. Запишіть їх за алфавітним порядком.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як позначається подовження звука у звуковій моделі?
VII. Домашнє завдання
С. 58–59, вправа 160.