» » » Урок: Спостереження за твердими та м'якими приголосними в словах

Урок: Спостереження за твердими та м'якими приголосними в словах

Мета: закріплювати знання учнів про тверді та м'які приголосні в словах; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати охайність.

Хід уроку

I. Організаційний момент 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 53, вправа 149)

— Розкажіть напам'ять вірш.

— Вимовте кожен приголосний звук у виділених словах.

— Які різні звуки в цих словах позначає буква л?

— Яка буква вживається для позначення м'якості приголосного звука [л] у слові полю?

2. Складання речення

— Побудуйте речення із поданих слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

Не відкладай, на, роботи, завтра, сьогоднішньої.

3. Гра «Заміни звук»

— Замініть тверді приголосні пом'якшеними. Прочитайте утворені слова.

Бик (бік), вити (віти), умити (уміти), пити (піти), миша (Міша), била (біла), бий (бій), мий (мій).

— Складіть речення зі словами мий, мій.

III. Повідомлення теми і мети уроку 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 54–55

Вправа 150

— Візьміть участь у діалозі вчителя з учнями.

— Потренуйтеся читати діалог в особах (учителя й учнів).

— Виконайте звуко-буквений аналіз виділених слів.

Слово про слово Льон — однорічна або багаторічна трав'яниста рослина, зі стебел якої виготовляють волокно.

Бавовник — рослина з насінням, з якого виробляють пряжу.

2. Фізкультхвилинка 

Станем в коло, дітвора,
Дітвора, дітвора.
До ялинки вже пора,
Нам пора, нам пора.
Станем в коло й покружляєм,
Покружляєм, покружляєм.
Зупинились й поплескаєм,
Поплескаєм, поплескаєм.
Тупаємо ніжками,
Мов йдемо доріжками.
Наче зайчики, йдемо,
Ідемо ми, ідемо.
Поплигали, поскакали
І за парти посідали.

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Утвори слова за зразком» 

Один

Багато

день

деньок

пень


кінь


опеньки



2. Творче списування

— Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Поставте над словами наголос.

С_ годні, т_ хкає, сл_ зи, л_ дяник, л_ тчик, с_ мий, бад_ рий, в_ сна, оз_ рце, н_ бесний, з_ мовий, кал_ ндар, дорі_ ка, соло_ кий.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які букви не можна писати після букв, що позначають тверді приголосні букви?

VII. Домашнє завдання 

С. 55, вправа 151.

0  голосов

Читайте також:

forumДодавання коментаря