Мета: перевірити рівень знань, умінь та навичок учнів з вивчених тем; розвивати уважність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Контроль знань
1. Продовж речення.
У слові стільки складів, скільки...:
а) приголосних звуків;
б) голосних звуків;
в) букв.
2. Визнач кількість звуків і букв у поданих словах:
Повітря — __зв., __б.
День — __зв., __б.
Лялька — __зв., __б.
3. Прочитай текст. Підкресли букви, які позначають приголосні звуки.
Вітрила тихі ледь-ледь видніються,
то морем линуть, то в небі мріють...
В. Грінчак
4. Встав пропущені букви я, ю, є, ї чи ь.
Прац_вати, за_ць, д_тел, Ки_в, л_бити, мрі_ти, Бат_ківщина.
5. Встав у слова хв чи ф.
Ци_ра, _арба, _артух, _востатий, _руктова, _онтан, _іалка, _иля, _илина.
6. Прочитай вірш. Встав буквосполучення дж чи дз, підкресли їх.
Дж і дз — запам'ятай,
одним звуком промовляй:
_ерело, хо_у, б_ола,
_ьоб, _віночки, _еркала.
Д. Білоус
7. Дай короткі відповіді на питання.
Які комахи дають мед?
З чого починається кожна річка?
У чому ти завжди бачиш себе?
Що кличе дітей на урок?
8. До слів першого стовпчика добери слова з другого та з'єднай їх рисками.
Встав пропущені букви г чи ґ.
Дзи_а | смачний. |
А_рус | вертлява. |
_рунт | справжній. |
Дру_ | родючий. |
9. У словах постав наголос так, щоб вони мали різне значення.
На березі — на березі, мука — мука, дорога — дорога.
10. Поділи слова для переносу.
Професія, портфель, район, фазан, лялька.
11. Прочитай речення. Запиши назви міст за алфавітним порядком.
Дніпро — довга могутня річка. На його берегах розкинулися такі міста: Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон, Черкаси, Кременчук, Канів.
12. Із поданих слів склади і запиши речення.
1) Вікном, під, щиглик, щодня, щебече.
2) Ящірка, на, гріється, щебені.
3) Щуку, Юрко, і, спіймав, ляща.
III. Підсумок уроку
— Чи з усіма завданнями вам удалося впоратися?