Мета: запропонованими різнорівневими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, навички аналізувати художні твори, давати зв'язну відповідь, формувати творче мислення; виховувати наполегливість і відповідальність.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання: тестові завдання й питання для контролю за темою у 2-х варі антах.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
III. Пояснення вчителя стосовно виконання контрольної роботи
Варіант I
Рівень I (0,5 б.)
Обрати правильну відповідь.
1. До «Празької школи» НЕ належавА Юрій Дараган
Б Іван Драч
В Євген Маланюк
В Євген Маланюк
Г Юрій Клен
2. Головна тема роману «Тигролови» І. Багряного — зображення
А красивого почуття кохання Григорія до Наталки
Б радянських політв'язнів 50-х років ХХ ст.
В протистояння людини-особистості тоталітарній системі
Г складного життя людини на тлі краси Уссурійського краю
Г складного життя людини на тлі краси Уссурійського краю
3. Уміння бачити красу в повсякденні, процес творчості й суть мистецтва — мотиви твору
А «Два кольори» Д. Павличка
Б «Пісня про рушник» А. Малишка
В «Лебеді материнства» В. Симоненка
Г «Балада про соняшник» І. Драча
4. Найбільший і центральний за змістом розділ роману, у якому найширше розкрито образ Марусі Чурай, має назву
А «Страта»
Б «Проща»
В «Якби знайшлась неопалима книга»
Г «Сповідь»
5. З-поміж українських письменників ХХ ст. доля Василя Стуса найбільше схожа на долю
А П. Грабовського
Б Г. Сковороди
В Б. Грінченка
Г Т. Шевченка
6. НЕ Є визначальною рисою постмодернізму
А культ незалежної особистості
Б використання підкреслено ігрового стилю
В зображення не самого предмета, а вражень від нього
Г суміш багатьох традиційних жанрових різновидів
Г суміш багатьох традиційних жанрових різновидів
Дати розгорнуту відповідь:
1. Дайте визначення поняттю «кіноповість».
2. Розкрийте символічний підтекст назви роману «Тигролови».
3. Визначте основні мотиви лірики Ліни Костенко.
Рівень III (3 б.)
Зробіть ідейно-художній аналіз поезії «Я…» Василя Симоненка.
Варіант II
Рівень I (0,5 б.)
Обрати правильну відповідь.
1. Відома фраза, що стала афоризмом чи навіть гаслом: «Як в нації вождів нема, тоді вожді її поети», належить
А Є. Маланюку
Б О. Довженку
Б О. Довженку
В В. Симоненку
Г В. Стусу
2. Ідею перемоги добра над злом, усеперемагаючого оптимізму І. Багряний розкриває в образі
А тигроловів
Б першого експресу
В Григорія Многогрішного
Г Дениса Сірка
Г Дениса Сірка
3. Для друку й постановки Сталін заборонив твір О. Довженка
А «Зачарована Десна»
Б «Воля до життя»
В «Арсенал»
Г « Україна в огні»
4. Народною піснею літературного походження НЕ Є
А «Балада про соняшник» І. Драча
Б «Два кольори» Д. Павличка
Б «Два кольори» Д. Павличка
В «Пісня про рушник» А. Малишка
Г «Лебеді материнства» В. Симоненка
5. Епілогом у романі Маруся Чурай» Л. Костенко є розділ
А «Страта»
Б «Весна, і смерть, і світле воскресіння»
В «Якби знайшлась неопалима книга»
В «Якби знайшлась неопалима книга»
Г «Сповідь»
6. В. Стусу НЕ належить збірка
А «Зимові дерева»
Б «Веселий цвинтар»
В «Палімпсести»
Г «Тиша і грім»
Рівень II (2 б.)
Дати розгорнуту відповідь:
1. У чому оригінальність жанрової форми «України в огні»?
2. Проаналізуйте світоглядні засади шістдесятників.
3. Дайте визначення поняттю «постмодернізм».
Рівень III (3 б.)
Зробіть ідейно-художній аналіз «Балади про соняшник» Івана Драча.
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Підготувати доповіді про життєвий і творчий шлях Олеся Гончара.