Урок: Зв'язне мовлення. «Герої та антигерої української історичної прози та драматургії». Захист рефератів

20 грудня, 2016 0

Мета: поглибити знання учнів із тем про творчість І. С. Нечуя-Левицького та І. Карпенка-Карого і розвивати навички самостійної роботи з джерелами інформації, виступати перед аудиторією, захищати роботу, оцінювати власну роботу та роботу інших, коротко передавати зміст свого реферату; розширювати словниковий запас учнів; виховувати почуття толерантності, плюралізму думок.

Теорія літератури: герой літературного твору, реферат.

Обладнання: ілюстративний матеріал до реферату.

Тип уроку: урок-захист рефератів (урок практичного застосування знань, умінь та навичок).

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Словниковий диктант. Позитивні

риси характеру

Уміння бути гарним товаришем, готовність до вчинку заради справедливості, вміння бачити красу природи, готовність взяти відповідальність на себе, здатність вибачати, здатність контролювати себе, вміння приборкувати власні бажання, вміння боротися до кінця, прагнення справедливості.

2. Бесіда з учнями

  • Згадаємо вимоги до реферату.
  • Що ви повинні враховувати, оцінюючи роботу товариша?
  • Які правила етики потрібно пам'ятати під час захисту?

III. Мотивація навчальної діяльності школярів.

Оголошення теми й мети уроку

Місяць тому ви отримали завдання підготувати реферат на запропоновану вам тему. Матеріал для його написання ви добирали самостійно, а також під час вивчення творчості І. Нечуя-Левицького та І. Карпенка-Карого. Ви ознайомилися з вимогами до оформлення реферату і склали текст свого виступу-захисту.

Ми прослухаємо

повідомлення (до трьох хвилин), роздивимося ілюстративний матеріал до виступу. Потім доповідач дасть відповіді на питання класу.

Одночасно із захистом буде проводитися рейтинг рефератів.

Кожен учень отримує завдання написати невеличку рецензію (у довільній формі) на роботу того свого однокласника, чий виступ його зацікавив. Необхідними складовими рецензії є обґрунтована оцінка змісту й оформлення роботи, ілюстративного матеріалу і творчого підходу до виконання завдання. Рецензії здаються експертній групі учнів, яка разом із учителем визначає роботу, що зацікавила найбільше, і ступінь об'єктивності виставлених оцінок.

IV. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Вибір експертної групи.

2. Виступи учнів, відповіді на питання класу.

3. Робота над рецензіями.

4. Визначення рейтингу рефератів експертною групою.

V. Підсумок уроку

1. Оголошення результатів роботи експертної групи. Рефлексія

2. Складання таблиці «ЗХВ» («Знаю — Хочу дізнатися — Вивчив»)

Знаю

Хочу дізнатися

Вивчив


VI. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи за творчістю І. Карпенка-Карого та М. Старицького.

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду