Урок: Контрольна робота № 3 (укр. літ., 8 клас)

30 листопада, 2016 0

Мета:

  • навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;

  • розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;

  • виховна: виховувати старанність, відповідальність.

Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.

Обладнання: тести.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

ІІІ. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

ІV. Виконання завдань

І варіант

Початковий рівень

1. Визначте назву твору, автора і героя, якому належить фраза: «Як їв борщ та кашу, так і їстиму, як мазав чоботи дьогтем, так і мазатиму,
а зате всю землю навкруги скуплю»:
А Остапу Мандриці (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»);
Б Славку Беркуті (Н. Бічуя «Шпага Славка Беркути»);
В Герасиму Калитці (І. Карпенко-Карий, «Сто тисяч»);
Г дідові Савці (О. Довженко «Ніч перед боєм»).

2. Комедія — це:
А невеличкий епічний твір (різновид оповідання), характерними ознаками якого є незвичайна життєва подія, напружений розвиток дії й несподівана розв'язка; героїв небагато, увага зосереджена на розкритті переживань;
Б епічний твір середнього розміру, у якому змальовано життя одного чи кількох героїв упродовж тривалого або важливого за подіями часу; посідає проміжне місце між оповіданням і романом;
В драматичний твір (п'єса), у якому характери, конфлікти, звички, дійові особи постають у смішних комічних формах;
Г невеликий твір, у якому один актор виконує кілька ролей, змінюючи свою зовнішність або перевтілюючись у різні образи.

3. Установіть відповідність.
Герой
1 Славко Беркута
2 Стефко Вус
3 Юлько Ващук
4 Лілі Теслюк
Учинок
А Рятує сороку з переламаним крилом
Б Страждає через недовіру однокласників
В Вірить у невинність Беркути
Г В міліції називає чуже прізвище замість свого
Д Не боїться пити вино на вулиці

Середній рівень

4. Стисло опишіть, за яких обставин загинула Соломія (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»).
5. Як Невідомий обдурив Калитку (І. Карпенко-Карий, «Сто тисяч»)?


Достатній рівень

6. Доведіть, що в образах Остапа і Соломії (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною») втілено волелюбність українського народу. Наведіть переконливі приклади з твору.

7. Обґрунтуйте фразу, яка стосується Герасима Калитки, головного героя комедії І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»: «Земля — його мета, гроші — його засіб».

Високий рівень

Напишіть твір-мініатюру «Без душі легше, як без грошей» (за комедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»).

ІІ варіант

Початковий рівень

1. Визначте назву твору, автора і героя, якому належить фраза: «Втечу… Піду за Дунай, може, ще там люди не пособачились…»
А Роману (І. Карпенко-Карий, «Сто тисяч»);
Б Остапу (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»);
В Славку Беркуті (Н. Бічуя «Шпага Славка Беркути»);
Г дідові Савці (О. Довженко «Ніч перед боєм»).

2. Драматичними називають такі твори, у яких:
А життя і характер героїв розкрито через вчинки й розмови (діалоги й монологи) дійових осіб. Такі твори здебільшого призначені для постановки на сцені;
Б поєднують у собі ознаки епосу і лірики;
В письменник передає почуття, переживання, думка, настрої людей, викликані певними життєвими обставинами.
Г автор у розповідно-описовій формі змальовує події, людей і їхні вчинки.
Такі твори здебільшого пишуть прозою.

3. Установіть співвіднесеність між героєм та його вчинками.
Герой
1 Відсутність повноцінного спілкування з дорослими
2 Протистояння брехні і правди
3 Самотність дитини
4 Віра у свій талант
Учинок
А Лілі Теслюк
Б Стефко Вус
В Юлько Ващук
Г Славко Беркута
Д Андрій Лопух

Середній рівень
4. Як цигани врятували життя Остапу (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»)?
5. Чому Герасим Калитка (І. Карпенко-Карий, «Сто тисяч») не дав дружині коней, щоб та з'їздила до церкви?

Достатній рівень
6. Доведіть, що на образах Остапа і Соломії (М. Коцюбинський, «Дорогою ціною»)
втілено волелюбність українського народу. Наведіть переконливі приклади з твору.
7. Обґрунтуйте фразу, яка стосується Герасима Калитки, головного героя комедії І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»: «Земля — його мета, гроші — його засіб».

Високий рівень
Написати твір-мініатюру «Кохання, заради якого варто померти» (за повістю М. Коцюбинського «Дорогою ціною»).


V. Підсумок уроку

VІ. Домашнє завдання

Прочитати твір В. Дрозда «Білий кінь Шептало».

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду