Урок: Іван Сила (Іван Фірцак) — утілення непереможного духу українського народу, його доброти й щирості

23 листопада, 2016 0

Мета:

  • навчальна: продовжувати роботу над твором О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили», поглибити відомості учнів про Івана Фірцака як утілення непереможного духу українського народу;

  • розвивальна: розвивати вміння характеризувати образи героїв, уміння висловлювати власні міркування про необхідність серйозного ставлення до здоров'я, до спорту, до чесності у спортивних змаганнях;

  • виховна: формувати життєствердний настрій, оптимізм, бажання розвивати своє тіло, здобувати спортивні перемоги, досягати вершин у житті.

Обладнання: підручник, портрет О. Гавроша, фотографії Іван Фірцака.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ.

Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

IV. Виконання практичних завдань

Конкурс «Ерудит»

Пригадаймо, де Іван Сила відкрив у собі нові можливості. (У цирку)

  1. Легко розігнуть підкову, щоб скрутити в бублик знову. (Силачі)

  2. Спритно зайчика за вуха він дістане з капелюха. (Фокусник)

  3. У руках — гнучкі жердини, а канат — замість стежини. (Канатохідці)

  4. Що під руку попадає, догори усе злітає. (Жонглер)

  5. Лясне батіжком — за мить лев на вухах вже стоїть. (Дресирувальник)

  6. Насмішити він зуміє всіх, хто жарти розуміє. (Клоун)

Кросворд

Сформулюйте питання до слів у заповненому кросворді.


Бліцопитування ланцюжком

Перший учень

ставить коротке питання другому. Другий — третьому, і так до останнього учня. Час на відповідь — кілька секунд, учитель має право зняти питання, яке не відповідає темі або недостатньо коректне. Кожен учень має право відмовитись від участі в бліцтурнірі, тому, щоб процедура не зірвалася, учитель з'ясовує наперед, хто з учнів хотів би взяти участь у цій дії.

Прийом «Моя теза»

Учні записують одним реченням на аркуші паперу головну ідею твору. Після цього згруповуються в пари й кожен учасник повинен за 45 секунд переконати партнера, що саме його теза важливіша за іншу. А далі пара на таких саме умовах переконує іншу про важливість уже їхньої спільної тези.

Міні-вікторина

1. Пригадати вітання/прощання, де згадано про здоров'я.

(«Здоровенькі були», «Дай, Боже, здоров'я», «Доброго Вам здоров'я», «Здрастуйте», «Бувайте здорові», «Йдіть здорові» тощо).

2. Робота в парах. Згадати прислів'я про здоров'я.

  • Держи ноги ŠŠ в теплі, голову в холоді, живіт у голоді — не будеш хворіти, будеш довго жити.

  • ŠŠ Держи голову в холоді, ноги в теплі — проживеш довгий вік на землі.

  • ŠŠ Було б здоров'я — все інше наживемо.

  • ŠŠ Здоровому все здорово.

  • ŠŠ Старому та слабому годи, як малому.

  • ŠŠ Найбільше багатство — здоров'я.

  • ŠŠ Як нема сили, то й світ не милий.

  • ŠŠ На похиле дерево і кози скачуть.

  • ŠŠ Плохеньке порося і в Петрівку мерзне.

  • ŠŠ Світ великий — було б здоров'я.

  • ŠŠ Подивись на вид та не питай про здоров'я.

  • ŠŠ Здоров'я маємо — не дбаємо, а втративши — плачемо.

  • ŠŠ Як на душі, так і на тілі.

  • ŠŠ Бережи одяг, доки новий, а здоров'я, доки молодий.

  • ŠŠ Весела думка — половина здоров’я.

  • ŠŠ У здоровому тілі — здоровий дух.

Бесіда з учнями

  • ŠŠ Розкажіть про дитинство Івана Сили.

  • ŠŠ Чому Іван змушений був піти до цирку?

  • ŠŠ Хто підтримував головного героя?

  • ŠŠ Назвіть сучасних силачів України.

  • ŠŠ Чому українці пишаються своїм видатним земляком?

  • ŠŠ Чому О. Гаврош наполягає на тому, що його твір — це казка?

Робота зі схемою

Реальне у творі
Фантастичне у творі



Прийом «Вузька спеціалізація»

Опис прийому. Учні на основі прочитаного тексту повісті отримують завдання переказати його з точки зору людини певної спеціалізації (спортивного тренера, директора цирку, агента поліції).

Робота з таблицею


Іван Сила

Зовнішні риси

Цитата з тексту

Риси вдачі

Цитата з тексту






V. Підсумок уроку

VІ. Домашнє завдання

Дочитати твір.

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду