Урок: Визначайте настрій вірша. О. Палійчук «Алло!». С. Гусак «Канікули». Г. Чубач «У селі в бабусі». Л. Гоян «Канікули». Робота з дитячою книжкою. підсумок за рік

19 листопада, 2016 0
Мета: продовжити роботу над формуванням навички читання; розвивати виразність читання віршованих творів, уважність, творчі здібності; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Корж із маком — їжа з їж.
— Сядь, їжаче, з нами їж.
Скинь лише піджак-голчак!
— Я свій корж з'їм, вовче, й так.

2) Робота над чистомовкою.
Ами-ами-ами — літо вже не за горами.
Іти-іти-іти — йому зрадіють усі діти.
Ки-ки-ки — і звірята, і пташки.
Ля-ля-ля — зрадіє матінка-земля!

Читання вірша В. Марсюка «Диктант»

III. Робота за «Читанкою»
(с. 87–92)

Гра «Збери склади»
— «Зберіть» зі складів назви ягід.

Опрацювання вірша О. Палійчука «Алло!»
1) Читання вірша підготовленими учнями
— Який настрій у вас виникає, коли ви читаєте вірш? Чим він викликаний?

2) Гра «Зміни слово».
— Замініть у переліку поданих слів ті, які позначатимуть малят тварин.
Козенята, кролі, каченята, курчата, кошенята, цуценята, ластів'ята, джмелі.

3) Робота за малюнком.
— Чи всі рослини, які згадуються у вірші, зображені на малюнку?

4) Робота в парах.
— Повідомте бабусю, дідуся про свій приїзд. Не забудьте:
усміхнутися, бо усмішка передається голосом під час розмови по телефону;
  • привітатися;
  • запитати дозволу про приїзд; точно повідомити дату, час приїзду, вид транс-порту;
  • перепитати, як вас зрозуміли;
  • попрощатися.
— Розмовляйте
ввічливо, правильно добирайте й вимовляйте слова.

Опрацювання вірша С. Гусака «Канікули»

1) Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Який настрій у вас виникає, коли ви читаєте вірш? Що вас розсмішило у вірші?
— Прочитайте слова мами.
— Прочитайте слова сина.

2) Виразне читання вірша учнями.

Опрацювання вірша Г. Чубач «У селі в бабусі»
— Уявіть, що ви приїхали в село. А там...

1) Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

2) Аудіювання.
  • Хлопчик прокидався:
рано
пізно

  • Що хлопчик бачив з вікна?
Стелю
кущики картоплі

  • Де сиділо кошеня?
На дорозі
у дворі

  • Яке літо в селі у бабусі?
Найдовше
найтепліше

  • Що гукав хлопчик друзям?
Бачте, не проспав!
Почекайте мене!

3) Виразне читання вірша учнями вголос.

Опрацювання тексту Л. Гоян «Канікули»
Читання тексту вчителем
— Чому слово канікули на цілий світ чути?
— Чому діти чекають канікул?
— Що дарує літо дітям?
— Як можна відпочити влітку?
— Про що не слід забувати під час відпочинку влітку?

Читання побажання авторів підручника
— Що вам радять автори «Читанки»? Де можна брати книжки для читання влітку?

IV. Підсумок уроку
— Бажаю вам веселих літніх канікул!
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду