Урок: Учіться висловлювати своє ставлення до описаного. М. Яснов «Жива природа»

19 листопада, 2016 0
Мета: вчити учнів розуміти прочитане, висловлювати своє ставлення до описаного; розвивати увагу до слова; виховувати ввічливість, любов до природи.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Ґава проґавила ґавеня.

2) Робота над чистомовкою.
Чечір-вечір, чечір-вечір.
Хтось воркує біля печі.
Чорні лапи, вуса, ротик.
Чечір-вечір, чорний котик!
Г. Чубач

Читання текстів А. Костецького «Все не так», Л. Лапіної «Як півник співати навчився»

III. Робота за «Читанкою» (с. 78–80)
Опрацювання вірша Т. Петровської
1) Читання вірша учнями.
— Прочитайте вірш. Назвіть чарівні слова.
— Говорити людям «Доброго ранку, доброго дня чи доброго вечора» означає бажати їм гарного ранку, дня чи вечора. А хіба приємно, коли тебе вітають похнюплено і сердито? Словосполучення «доброго дня (ранку,вечора)» має чарівну силу. Вимовити його зовсім не складно, а якщо при цьому ще й посміхнутися, на душі стане легко і приємно!

2) Гра «Знайди пару».
Коли вітаємось — «Дай, будь ласка»
Коли вдячні — «Добридень»
Коли беремо — «Дякую»

Опрацювання вірша М. Яснова «Жива природа»
1) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Чим хлопчику не сподобалася поведінка сусідки по парті?

2) Вибіркове читання.
— Прочитайте речення, у кінці яких стоїть знак питання.
— Прочитайте речення, у кінці яких стоїть знак оклику.
— Прочитайте слова, які римуються.
— Прочитайте назви навчального приладдя.

3) Читання вірша учнями вголос.
— Як хлопчик придумав провчити сусідку по парті? Чи правильно вчинив хлопчик?
— Як можна було зробити по-іншому? Щоб відмовити й не образити, треба попросити вибачення, говорити щиро.

4) Гра «Яке слово загубилось?».
Ну _ тут удієш?
І _ тут не сердься?
В моєму _
Петрова _!
Он _взяла,
_ он червоний —
_по парті
хіба заборониш?
Мені ж і не _ —
якби повертала!
Та скоро залишусь я без _.

— Як ви розумієте назву вірша?
— Доберіть свої назви.

5) Робота за малюнками.
— Розгляньте малюнки. Спробуйте «прочитати» в очах дітей їхні думки й переживання.

IV. Підсумок уроку
— Які твори прочитали на уроці?
— Чого вони вас навчили?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду