Загрузка...

Урок: Слова в тексті яскраві. В. Чухліб «Як Сонце сходить». Робота з дитячою книжкою

19 листопада, 2016 0
Мета: удосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити запитання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань 
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Сіло сонце на сосну,
Сонно мовило: «Засну».

2) Інтонування речення.
Ми у мами донечки, Як у небі сонечки.
— Прочитайте, ніби запитуєте.
— Прочитайте радісно.

Читання тексту А. Григорука «Гра»
 
Робота над загадкою
Там, за лісом, за пралісом, 
Золота діжа сходить. (Сонце)

— Поміркуйте, в яких квітах заховалося сонечко? (Ромашка, кульбабка, соняшник)

III. Робота за «Читанкою» (с. 69–71) 
Опрацювання тексту В. Чухліба «Як Сонце сходить»
1) Читання тексту вчителем.
— Послухайте текст і скажіть, про що йдеться в ньому?

2) Тестування.
  • Куди збирався тато?
На

роботу
на рибалку
на полювання

  • Де він рибалив?
На Десні
на Дніпрі
на озері

  • Де заночували батько з сином?
У наметі
у хаті
у стозі духмяного сіна

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Чому хлопчик не погукав тата, коли прокинувся?
— Що здивувало Тарасика?

4) Читання тексту учнями «ланцюжком». Відпрацювання інтонації. 
— Як ви вважаєте, Сонечко може випливати? 
— Прочитайте рядки, у яких описано, як сходить Сонце. 
— Про які золоті весельця говорить Тарасик? 
— Привітайтесь із Сонечком так, як зробив це хлопчик. 
— Які запитання ви б поставили до цього тексту?
 
5) Гра «Розвідники».
— Скільки разів у тексті зустрічаються слова: тато, Тарасик, сонце?

6) Гра «Хвостик».
Учитель читає початок речення, а діти — кінцівку.

7) Гра «Добери ознаку».
Сонце (яке?) (велике,рожеве)
Ночі (які?)
Сіно (яке?)
Хвилі (які?)
Весельця (які?)

Розігрування смішинки (с. 70–71)

IV.  Робота з дитячою книжкою. О. Буцень «Неслухняний м'ячик»
Розглядання книжки, ілюстрацій у ній
1) «Передбачення» за допомогою ключових виразів.
Ознайомлення з висловами з оповідання
  • М'ячики бувають хороші і погані. 
  • Неслухняний м'ячик Людочки. 
  • Злякався і втік під ліжечко.
  • М'ячик лежав у куточку і...

2) Робота у групах.
— Зробіть передбачення про те, чому так названо оповідання.
— Як розгорталися події в оповіданні?
— Що, на вашу думку, станеться в оповіданні? Які докази ви маєте?

3) Заслуховування розповідей-передбачень учнів.

Читання оповідання і співставлення з версіями учнів
— Чи справді м'ячик був неслухняним? Як ви вважаєте?

V. Підсумок уроку
— З якими творами ознайомилися на уроці?
— Чим вони вам сподобалися?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду