Урок: І голосом, і рухами. З. Мензатюк «Як до жабок говорити»

19 листопада, 2016 0
Мета: навчати учнів розуміти прочитане; вдосконалювати читацькі навички першокласників; розвивати акторські здібності; вчити керувати власними емоціями.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
В жовтні грають жабки жовті в жваві піжмурки у Жовкві.

2) Робота над скоромовкою.
Ка-ка-ка — бігла ящірка прудка.
Ку-ку-ку — я зустрів її в садку.
Ке-ке-ке — скло прозоре і крихке.
Ки-ки-ки — вишивала рушники.

Читання тексту А. Григорука «Волелюбний вітер»

Робота над загадкою
У воді сидить охоче, та не риба і не рак.
Вистромляє
булькаті очі і співає «КУМ-КВАК». (Жабка)

III. Робота за «Читанкою» (с. 60–61).
Опрацювання тексту З. Мензатюк «Як до жабок говорити»

Словникова робота
Коралі червоне намисто. Корок каблук у черевичках.

Метод «Передбачення»
— Прочитайте заголовок. Про що може розповідатися у тексті?

Читання тексту вчителем
— Чи підтвердилося ваше передбачення щодо змісту тексту?
— Куди приїхала Оксанка?
— Що злякало дівчинку в саду, на городі?
— Чому вона відмовилася піти із сусідськими дівчатами шовковиці трусити?

Робота над виразністю читання
— Хто сидів у калині на межі? (Одуд)
Одуд (місцеві назви: худотут, вудвуд, вудко, худко, одiтут) — невеликий яскраво забарвлений птах із довгим вузьким дзьобом і чубком.
— Уявимо себе одудами — повторимо «Вуд-вуд!».
— Прочитайте
речення зі знаком оклику.
— Прочитайте речення зі знаком питання.
— Покажіть, як похнюпилася дівчинка. Прочитайте її слова.
— Прочитайте розмову Мирослави з жабками. Як говорила до жаб Миро-слава? Спробуйте і ви так промовити.
— Покажіть рухами, як діти збирали ягоди. (Як сипнули стиглих ягідповні роти, повні жмені, повні кошики!)

Фізкультхвилинка

Читання учнями тексту «ланцюжком»
— Назвіть імена дівчаток. З якої букви вони написані?
— Чому Оксанка не хотіла йти з дівчатками?
— Який настрій був у Оксанки спочатку, а який — потім?

Робота за сюжетними малюнками
— Розгляньте ілюстрації до оповідання. Який саме момент на них зображено? До малюнків доберіть речення з оповідання.

Чому так говорять?
Витрішки продавати. (Нічого не робити, роздивлятися навкруги.)
— Складіть речення з цим словосполученням.

Гра «Читає Незнайко»
Приїхала Оксанка в гості до дідуся (бабусі). Росте (стоїть) вишня в стиглих ягодах.
Ходімо вишні (шовковиці) трусити. А на болоті (леваді) жаби голови повиставляли, витрішки продають. Левада зелена, як рута, червоні (золоті) півники мерехтять.

IV. Підсумок уроку
— Чи сподобалося вам оповідання?
— Чим саме?
— Що розповісте вдома батькам?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду