"Запрошення до весняного лісу". Підсумкове заняття з сенсорного розвитку в групі раннього віку

02 листопада, 2016 0

Тема. "Запрошення до весняного лісу"

Мета: вчити дітей співвідносити предмети за кольором, використовуючи прийом накладання, закріплювати знання основних кольорів; розширювати знання дітей про тварин (зайчик, білочка), їхні особливості життя та поведінку; формувати та закріплювати поняття "один - багато", "великий - маленький"; розвивати увагу, окомір, мислення, мовлення, дрібну моторику рук; виховувати старанність, ініціативність, активність; сприяти розвитку психічних процесів і позитивних емоцій; активізувати словник дітей іменниками.

Обладнання: сюжетна картинка "Весняний ліс", матеріали до дидактичних ігор (квіти, метелики - чотирьох кольорів, грибочки великі та маленькі), іграшки зайчик,

білочка, демонстраційний матеріал "Транспорт".

Словник: зайчик, білочка, метелик, квіточка, весняний ліс.

Методи та прийоми: бесіда - розповідь, показ, пояснення, гра.

Форма роботи: комбінована.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Психогімнастика "Привітання"

Доброго ранку,сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку, тобі і мені!

ІІ. Ігровий момент (Мотивація навчальної діяльності)

В гості до дітей прийшов Зайчик Степан

1. Привітання із Зайчиком.

2. Знайомство з Зайчиком (кожна дитина по черзі називає своє ім'я).

3. Зайчик запрошує нас до себе в гості.

ІІІ. Основна частина

1) - А де Зайчик живе? (у лісі)

Отже, ми помандруємо до весняного лісу, де живе Зайчик та його друзі.

- А чим ми можемо подорожувати?

(Вихователь показує картинки

із зображенням транспорту(літак, автомобіль, автобус, потяг), а діти називають зображені транспортні засоби).

- Вихователь підводить дітей до думки, що найкраще подорожувати на потязі.

2) Рухлива гра з елементами звуконаслідування "Паравоз"

Діти ідуть по групі, тримаючи один одного за плечі та промовляють разом з вихователем

Паравоз гудок дав

І вагончики помчав

Чох - чох, чух - чух (діти)

Я далеко вас помчу

Ту - ту - у - у (діти)

3) Станція "Весняний ліс"

- Діти, ось ми і в лісі. Нас зустрічають жителі лісу, зайчикові друзі. Хто це? (білочка, лисичка, ведмідь).

- Діти, як виглядає білочка? (руденька, швидка, прудка, має пишний та пухнастий хвостик...)

- Що робить білочка? (гризе горішки, стрибає з гілки на гілку...)

- Дидактична гра "Великий - маленький"

Мета: повторювати поняття "великий - маленький" та "один - багато"; розвивати дрібну моторику пальців рук; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

(Діти, білочка ненароком розсипала грибочки і вони перемішалися (великі й маленькі). Давайте допоможемо білочці зібрати грибочки. Великі складемо до великого кошика, маленькі до маленького).

Білочка дякує малятам за допомогу і пропонує погратися в гру

- Вправа для розвитку дрібної моторики рук "Пальчикова гра"

Їде білка своїм возом

Каже: "Я підвезти можу

Лисичку - сестричку,

Горобчика, синичку

Ведмедя товстоп'ятого,

Ще й зайчика вухатого"

(діти загинають по одному пальчику)

4) Діти їдуть далі. У них на шляху місточок, який треба перейти, щоб потрапити на лісову галявину.

Фізкультхвилинка "Через міст перейти треба нам малята"

(Діти імітують рухи до пісеньки)

Через міст перейти треба нам, малята,

Щоб грибів,щоб грибів, в лісі назбирати.

На місточку вовчик спочиває,

На місточок діток не пускає.

Вийшов козлик з зеленого гаю

І сердито вовчика гукає:

"Заколю, заколю, я тебе рогами,

Затопчу, затопчу, я тебе рогами"

Як ударив вовчика рогами

Покотився вовчик в воду прямо.

Ідемо, ідемо мостом через річку,

Несемо, несемо козлику травичку.

Ой спасибі козлику рогатий,

Що поміг нам вовчика прогнати.

5) Станція "Лісова галявина"

Дидактична гра "Метелики на квітах"

Мета: повторювати чотири основні кольори, вчити дітей співвідносити кольори, закріплювати назви кольорів, розвивати уважність, окомір, виховувати старанність, самостійність.

(Вихователь роздає дітям чарівних метеликів, які перетворять малят на метеликів. Завдання дітей посадити метеликів на галявинки з квітами відповідного кольору, однакового з метеликом)

- Діти, сподобалась вам наша подорож? (Так)

Але час повертатись назад до садочка.

Рухлива гра "Паравоз" (див. вище)

(Діти сідають на місця)

- Вихователь пропонує послухати віршик, який вивчила одна з діток

Я іду, іду, іду!

Я метелика знайду!

А метелик не схотів

І від мене полетів!

А я іду, іду, іду!

Я метелика знайду!!!

ІV. Підсумок заняття

- Дітки, куди ми подорожували? (до весняного лісу)

- На чому ми подорожували? (на потязі, паравозі)

- Хто нас запросив у мандрівку? (Зайчик Степан)

- Кого ми ще бачили в лісі? (білочку)

Прощання із зайчиком та білочкою. (Допобачення)

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду