Урок: Учіться розповідати про себе. М. Павленко «Я — Оля Маляренко...». Робота з дитячою книжкою

19 листопада, 2016 0
Мета: навчати усвідомлено сприймати зміст прочитаного на слух; сприяти збільшенню лексичного запасу першокласників; вчити розповідати про себе; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Ворона сороці намисто купила,
В намисті сорока намистинки лічила.

2) Робота над чистомовкою.
Ша-ша-ша — він не має ні гроша.
Шу-шу-шу — ми нарвали споришу.
Ше-ше-ше — говоріть тихіше.

Читання тексту Т. Маршалової «Лісова кравчиня»

III. Робота за «Читанкою» (с. 53–54). Опрацювання тексту М. Павленко «Я — Оля Маляренко...»
/>Читання тексту вчителем
— Слухаючи, уявіть, про кого розповідається.

Словникова робота
Тюлі тонкі штори. Шухляда ящик, скринька.

Вибіркове читання
— Яка Оля?
— Яка кімната?
— Який стіл?

Гра «Так чи ні?»
  • Я Оксана Маляренко. (Ні)
  • У мене карі очі та короткий ніс. (Ні)
  • Зачіска короткий русявий «хвіст». (Так)
  • Моя кімната з балконом. (Так)
  • Червоні шпалери, рожево-трояндова люстра й рожеві тюлі. (Ні)
  • Жовтий дубовий паркет і білі рами. (Так)
  • Це стіл, за яким я пишу і вчуся. (Так)

Робота в парах
— Розкажіть про себе так, як це зробила Оля.

Робота в групах
— Чим цікаві слова шпилька, блискавка, хвіст? Які ви знаєте предмети, що так називаються?
«Шпилька» високий
каблук.
Шпилька (сосни) глиця, голка, шпичка; (терну) колючка; (металева) шпонька, приколка; (з діамантом) брош; переносне значення — уїдлива заувага, підштрикачка.
«Блискавка» застібка.
Блискавка громовиця.
«Хвіст» зачіска.

IV. Робота з дитячою книжкою. Російська народна казка «Лисиця та Вовк»
Розглядання книжки, малюнків у ній. Читання казки вчителем

Бесіда за прочитаним
— Назвіть героїв казки.
— Чи сподобалась вам казка? Чим?
— У яку пору відбувалися події?
— Чому дід повернувся додому без риби?
— Чому Лисиця не пригостила Вовка?
— Що Лисиця запропонувала зробити, щоб і йому наїстися риби?
— Які Лисиця слова приказувала?
— Чи вдалося це Вовкові?
— До яких ще хитрощів вдалася Лисичка?
— Хто з героїв учинив недобре?
— Поміркуйте! Які вони? Доберіть слова, які відповідають характеру голов-них героїв казки.
— Хто був довірливим? злим? дурним? винахідливим? невдахою? хитрим? жадібним? добрим?
— Як ви вважаєте, чого вчить ця казка?

V. Підсумок уроку
— З якими творами ознайомилися на уроці?
— Чого вони вас навчили?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду