Урок: Слухайте, думайте. З. Мензатюк «Ярмарок»

19 листопада, 2016 0
Мета: навчати учнів усвідомлено сприймати зміст прочитаного на слух, запам'ятовувати зміст твору; розвивати увагу до слова; виховувати доброзичливість.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань 
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Кидай сани, бери віз та поїдем по рогіз.

2) Робота над чистомовкою
Чу-чу-чу — всім спечу по калачу.
Ча-ча-ча — відкуси калача.
Че-че-че — здобні калачі пече.
Чи-чи-чи — дочці печиво спечи.

Читання тексту Н. Сняданко «Матвійкові іграшки» 

III. Підготовка до сприймання нового матеріалу
— Прочитайте слова і складіть слово з перших букв цих слів.
Ялинка, редиска, машина, азбука, руки, олівець, картина.
— Що таке ярмарок?
— Здавна повелося в Україні, що зібравши урожай багатий, їхали люди на ярмарок, везли те, що самі виростили, самі приготували.
Ця гарна традиція наших предків зараз відродилася. Ідуть люди звідусіль ярмаркувати. А там де народ, там

і жарти, і дотепи, і сміх.
— Відгадайте загадки про те, чим на ярмарку торгують.
У лісі на горісі
Червона плахта горить. (Калина)

Стоїть півень на току
У червонім ковпаку. (Мак)

Під землею птиця
Кубло звила і яєць нанесла. (Картопля)

Сидить баба на грядках,
Вся закутана в хустках. (Капуста)

Сімсот соколят
На одній подушці сплять. (Соняшник)

IV. Робота за «Читанкою» (с. 48–51). Опрацювання тексту З. Мензатюк «Ярмарок»
Читання першої частини тексту вчителем 
— Хто веде розмову? 
— Прочитайте назви міст і сіл, з яких приїхали люди на ярмарок.
 
Словникова робота
Квапиться  поспішає.
Хмиз  хворостиння. Коралі  прикраси.

Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання другої частини оповідання учнями
Яких облич не було на ярмарку? Що хотів продавати зайчик? Чому плакав зайчик?

Дочитування оповідання вчителем
 
Аудіювання
  • Що почули люди?
Зайчик плаче.
Зайчикові гостинчика немає за що купити!

  • Чим вони пригощали зайчика?
Морквою
калачами, медівниками, бубликами

  • Що ніс їжак?
Нитки
яблука

  • Що говорив людям зайчик?
Люди добрі! Чи є у вас дочки та синочки?
До наступного ярмарку!

Робота за малюнками
— Розгляньте малюнок на с. 50.
— Де побував зайчик?
— Що він хотів продати, а що — купити?
— Складіть речення.
— Розгляньте верхній малюнок на с. 51. Визначте, чиї це покупки.
— Розгляньте нижній малюнок на с. 51. Що є у зайчика?
— Коли приносять додому з поля чи лісу те, що брали поїсти, кажуть дітям, що це гостинці від зайчика.

V. Підсумок уроку
— Чи отримували ви коли-небудь гостинці від зайчика? Які? Розкажіть!
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду