Урок: Учіться записувати свої думки та почуття. І. Роздобудько «Місяць у слоїку»

18 листопада, 2016 0
Мета: сприяти збільшенню лексичного запасу учнів, поглибленню логіки міркувань під час аналізу тексту; вчити записувати свої думки та почуття; виховувати увагу до слова.

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Карл у Клари украв корали,
Клара у Карла украла кларнет.

2) Робота над чистомовкою.
Ги-ги-ги — ой, як біло навкруги!
Узі-узі-узі — птахи — наші гарні друзі.
Ді-ді-ді — допоможем їм в біді.
Ди-ди-ди — в осінні й зимні холоди.

Читання тексту С. Козлова «Дозвольте з вами посутінкувати...»

Робота над загадками
По синьому морю
Срібний
човник пливе. (Місяць)

Хто вдень блідніє,
А вночі ясніє? (Місяць)

Срібну скибку кавуна
Видно уночі з вікна.
Що це? (Місяць)

III. Робота за «Читанкою» (с. 32–34)
Опрацювання тексту І. Роздобудько «Місяць у слоїку»
1) Читання зачину тексту вчителем.
— Як звуть дідуся дівчинки?
— Як його звали у дитинстві?
— Що знайшла дівчинка?
— Де вона знайшла щоденник?

2) Словникова робота.
Слоїк висока посудина зі скла, глини, фаянсу.
Скриня сундук.
Затишно тепло, гарно, зручно.

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування оповідання учнями.
— За чим спостерігав хлопчик?

4) Гра «Так чи ні?».
  • Уночі я спостерігав за Місяцем. (Так)
  • Він таки сідає на моє вікно!
    (Ні)
  • Найвеселіше Місяцю живеться взимку. (Ні)
  • Тепер Місяць живе в мене в слоїку! (Так)

Фізкультхвилинка

5) Вибіркове читання.
— Який був Місяць на думку хлопчика?
— Де тепер живе Місяць?
— На що схожі зимові міста і ліси?

6) Тестування.
  • Яким був Місяць?
Самотнім
сумним

  • Коли хлопчик спостерігав за Місяцем?
Увечері
вночі

  • Найсумніше Місяцю живеться:
влітку
взимку

  • Найкрасивіша ніч — ...:
взимку
влітку

  • Зимові міста й ліси подібні на...:
торти чи тістечка
зимову казку

  • Тепер Місяць живе...:
в слоїку
в небі

7) Робота за малюнками.
— Розкажіть за малюнком, яку постіль зробив хлопчик Місяцю.
— Розкажіть за малюнком, що думав хлопчик, коли спостерігав за Місяцем.
— Чому він вирішив поселити його в слоїку?
— Чи цікаво внучці читати те, що колись писав її дідусь, як був ще маленьким?
— Які думки хлопчика вам сподобалися?
— Щоденнику можна довірити все. Його цікаво читати через багато років.

Робота в парах
— Придумайте кінцівку оповідання.

Робота в групах
— Намалюйте ілюстрацію до тексту.

IV. Підсумок уроку
— Що на уроці найбільше сподобалося?
— Що здивувало?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду