Урок: Читайте уважно. С. Цушко «Комп'ютернята». Т. Петровська «Молоко».

18 листопада, 2016 0
Мета: вчити учнів розуміти прочитане; розвивати увагу до слова, уяву, мислення; виховувати культуру поведінки.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Скоро, скоро мовить Ганка
Скоромовки-спотиканки,
Слово в слово слова ловко,
Скоро мовить скоромовки.

2) Робота над чистомовкою.
Ла-ла-ла — бігла край села.
Ля-ля-ля — зелене гілля.
Та-та-та — спіймали кота.
Тя-тя-тя — довести до пуття.
Ду-ду-ду — у кіно піду.
Дю-дю-дю — зустріну суддю.
Са-са-са — вкусила оса.
Ся-ся-ся — малина уся.
Зу-зу-зу — боюся грозу.
Зю-зю-зю — намажуся маззю.
На-на-на
— тепла весна.
Ня-ня-ня — купали коня.
Ра-ра-ра — висока гора.
Ря-ря-ря — вранішня зоря.
Ца-ца-ца — смачна піца.
Ця-ця-ця — лагідна киця.

Читання вірша Тараса Шевченка учнями

III. Робота за «Читанкою» (с. 27–29)
Опрацювання вірша С. Цушка «Комп'ютернята»
1) Читання вірша вчителем.
— Про що розповідається у вірші?

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування оповідання учнями.
— Що вміють дорослі комп'ютери?

3) Вибіркове читання.
— Прочитайте, якими хочуть стати маленькі комп'ютернята.
— Як ви вважаєте, чи є насправді комп'ютернята?

4) Доповнення рядків вірша словами тексту.
Дорослі комп'ютери —
татко і _ —
розв'язують дуже серйозні _.
Маленьким ще треба рости — _.
Вони полюбляють із дітками _.
І кажуть вони, як Андрійко й _:
— Цього ще не вмію, та скоро _!

Фізкультхвилинка
/>
Опрацювання вірша Т. Петровської «Молоко»
1) Читання вірша вчителем.

2) Аудіювання.
  • Як звали хлопчика?
Юрко
Сашко
  • Що любить Юрко?
Яблуко
молоко
  • Куди їде хлопчик?
У село
у магазин

3) Читання вірша учнями.
— Яких слів немає у вірші?
  • Швидко, смачно, завжди.
  • Любить, пити, просить.
  • Свіже, сільське, просте.
  • Юрчик, Мурчик, Юрко.

4) Робота за малюнком.
— Роздивіться малюнок. Що ви побажаєте Юрчику? Виберіть йому побажання серед запропонованих.
«Смачного!», «Їж на здоров’я!», «Великим рости!».
— Що відповість Юрчик бабусі?
«Дякую!», «Дуже смачно!», «Буду їсти, щоб швидше вирости».

Робота за таблицею
а
о
у
л
ю
б
и
т
ь
а
о
у
і
р
а
о
у
і
л
у
і
и
ч
і
о
а
у
а
о
і
п
и
т
и
а
о
м
о
л
о
к
о
а
и
і

— Що любить Юрчик? Прочитайте серед букв відповідь. (Молоко)

IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Що розповісте вдома батькам?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду