Урок: Чітко вимовляйте звуки. Висловлюйте цікаві думки. З. Мензатюк «Гарбузище». І. Просяник «Смішинки від Наталинки»

18 листопада, 2016 0
Мета: вчити учнів чітко вимовляти звуки; розвивати усне мовлення, уяву, вчити висловлювати цікаві думки; виховувати інтерес до читання художніх творів.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Хитру сороку піймати морока,
А на сорок сорок — сорок морок.

2) Робота над чистомовкою.
Щі-щі-щі — понад шляхом є кущі.
Ока-ока-ока — на кущі сорока.
Ня-ня-ня — там маленьке зайченя.
Ик-ик-ик — здивувався хлопчик.

Читання тексту Т. Пустовар «Цуцик і ґудзик» та С. Шаповалова «Зозуляста курка».

Гра «Утворіть слова за зразком»
Борода — бородище,
/>голова —
лапа —
яма —
ведмідь —
вовк —
комар —
кіт —
павук —
вітер —
— Наведіть власні приклади.

III. Робота за «Читанкою» (с. 18–23)
Утворіть слова. Чітко вимовляйте звуки!
Гарбузик — гарбузище,
буряк — ...,
помідор — ...,
морква — ...,
кавун — ...
— Наведіть власні приклади.

Фізкультхвилинка

Опрацювання тексту З. Мензатюк «Гарбузище»
1) Читання першої частини тексту вчителем.
Прийом «перерваного» тексту
— Що було далі?

2) Словникова робота.
Огудиння стебла, бадилля.

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування оповідання учнями.
— Хто не вірив, що гарбуз виросте великим (джмелик, соняхи, Михась, тато)?

4) Вибіркове читання.
— Який виріс гарбуз? Покажіть, який він завбільшки.
— Що просив
гарбуз? Промовте.
— Що відповів гарбузище джмелику. Промовте так, як це зробив гарбуз.

5) Виконання завдань.
— Розкажіть, яким став гарбуз.
— Поміркуйте, чому вибраний такий заголовок до твору.
— Що приготували з гарбуза? Складіть слово, доповніть відповідь.
мка м + шу

6) Робота в парах.
— Розгляньте малюнки (с. 20). Розкажіть, як виростав гарбуз.
— Інсценування діалогу (с. 19, умовна позначка).

Опрацювання тексту І. Просяника «Смішинки від Наталинки»
1) Читання тексту вчителем.
— Як звали дівчинку?

2) Вибіркове читання.
— Доведіть словами з тексту, що Наталинка була вигадлива, весела, кмітлива.
— Прочитайте заголовок. Знайдіть у тексті смішинки від Наталинки.

3) Робота за сюжетним малюнком.
— Розкажіть, якою ви уявляєте дівчинку. Чи такою, якою уявив її художник?

4) Робота в парах.
— Розкажіть однокласникам свої смішинки.

IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Який твір найбільше сподобався? Чим саме?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду