Урок: Учіться визначати у тексті пригоду. Т. Пустовар «Цуцик і ґудзик». С. Шаповалов «Зозуляста курка»

18 листопада, 2016 0
Мета: сприяти розвитку в учнів усіх видів мовленнєвої діяльності (слухання-розуміння, аудіювання, говоріння); вчити визначати у тексті пригоду; виховувати любов до тварин.

Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Ворона сороці намисто купила,
В намисті сорока намистинки лічила.

2) Робота над чистомовкою.
За-за-за — там іде коза.
Зу-зу-зу — ми ведем козу.
Зи-зи-зи — сіно відвези.
Са-са-са — ось летить оса.
Су-су-су — ми побачили косу.
Си-си-си — прилетіли оси.
Це-це-це — кругле яйце.
Єць-єць-єць — сірий заєць.

Читання тексту Г.
Малик «У лісі»


Робота над загадками
Ледь помітний він, маленький.
То квадратний, то кругленький.
Як його ти відірвеш,
То штани не застібнеш... (Ґудзик)

Чорний цуцик весь дім стереже. (Замок)

Робота за «Читанкою» (с. 16–18)

Робота над інтонуванням речень
— Прочитайте речення, інтонаційно передайте стурбованість (незадоволення).
Що робити, що робити? Як штанці йому носити?

Прийом «передбачення» тексту
— Поміркуйте, у кого і що трапилося з штанцями.

Опрацювання вірша Т. Пустовар «Цуцик і ґудзик»
1) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

2) Аудіювання.
Який був цуцик?
Маленький
чорненький

Від чого відірвався ґудзик?
Від сорочки
від штанців

У кого запитував цуцик про ґудзик?
У курей
у курчат

Фізкультхвилинка
/>
3)Робота за сюжетними малюнками.
— Розгляньте малюнок на с. 16. Яка пригода трапилася з цуциком? Розкажіть.
— Як цуцик шукав ґудзик? Розгляньте малюнок і допоможіть цуцикові знайти ґудзик.

4)Виразне читання вірша учнями вголос.
— Прочитайте вірш так, щоб передати розгубленість цуцика.

Опрацювання оповідання С. Шаповалова «Зозуляста курка»
1) Виразне читання оповідання вчителем.
— Про кого розповідається в тексті?

2) Словникова робота.
Зозуляста курка яка забарвленням нагадує зозулю, ряба.
Почало смеркати вечоріло.
Закортіло захотілося.

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Яка пригода описана в оповіданні? Розкажіть.
— Де обрала собі сідало курка? Чому? Як це пояснює автор оповідання?
А як вважаєте ви?

4) Вибіркове читання.
— Знайдіть і прочитайте, яка була курка.
— Поміркуйте, від якого слова утворене слово зозуляста. Чим курка була схожа на зозулю?

5) Робота в парах.
— Розгляньте малюнок. Покажіть, де треба було розмістити курку.

6) Гра «Так чи ні?».
  • Зозуляста курка знову примостилася спати на груші. (Ні)
  • Усі кури як кури: щойно почне світати ідуть у курник на сідало. (Ні)
  • А ця обрала собі місце на дереві. (Так)
  • І так кожен вечір, до самої зими. (Ні)
  • Закортіло їй сидіти на гілці. (Так)
  • Може, вона хоче побути зозулею. (Ні)
IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Що найбільше сподобалося? здивувало?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду