Урок: Закріплення звукового значення букви Фф. Опрацювання тексту «Фонтани». Словниково-логічні вправи

17 листопада, 2016 0

Мета: формувати в учнів уміння читати окремі слова і текст з буквою Фф; розвивати мовлення, увагу; виховувати естетичний смак.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Мовленнєва розминка

Робота над скоромовкою

Флокси, флокси на фланелі —
Фартушок зацвів у Нелі.


Гра «Хто добре чує звук [ф]?»

Фламінго грають у футбол,
Іде фінальний матч.
Ось-ось заб'ють останній гол —
Летить в ворота м'яч.
Фурчить, блищить на різні фарби
Фонтан веселий у садку.
В нім водить флот легкий та гарний
Федорка в білім фартушку.
Н. Забіла


Гра «Продовж ряд»

Фламінго,футбол, Фома, фея, фа, фара, фікус, фонтан, фабрика...
Нафта, кофе, телефон, кофта...
Граф, телеграф, штраф, фотограф...


Позмагаймося!

— Назвіть чоловічі імена на [ф], [ф’]. (Федір, Федот, Феофан, Фома, Филимон)
— Назвіть жіночі імена на [ф], [ф’]. (Фаїна, Федора, Флора, Феодосія, Феона)


Гра «Букви розгубилися»

БОЛФУТ, ТОФО, КАРФ.

Гра «Третій зайвий»

Фазан, фарфор, фламінго.
Фермер, флокса, фіалка.


Робота над мовною загадкою

Вона — чарівниця, живе у казках,
Творити дива — головний її фах.
Та «ф» на «ал» якщо замінити,
Приємно в тіні в літній день відпочити. (Феяалея)


«Друкування» букв Фф (по піврядка — малої і великої)

Письмо складів фа, фо, фу, фе, фи, фі, послідовно викладених на дошці з розрізної азбуки

III. Робота за Букварем (с. 166–167)

Читання слів у стовпчиках

— Яка спільна буквена частина у словах?
Прийоми читання
  • Читаємо за вчителем.
  • Читаємо самі по одному слову.
  • Читаємо слова, що відповідають на питання хто? що?
— Прочитайте назви тварин.


Словникова робота

Фламінго водяний птах із ніжно-рожевим оперенням і дуже довгими ногами й шиєю.
Фазан птах, величиною з півня. Пір'я на тілі у самців фазанів яскраве та красиве, різного кольору — золотавого, темно-зеленого, помаранчевого, фіолетового.


Робота за сюжетним малюнком

Опрацювання тексту «Фонтани»

1) Читання тексту вчителем.

Учитель читає текст у помірному темпі, не роблячи при цьому жодних пояснень.

2) Читання-аналіз тексту.

Кожне речення читає один з названих учнів. За потреби, вчитель сам чи з допомогою інших дітей показує, як треба правильно прочитати те чи інше речення.

— Які ви бачили фонтани? Який настрій вони у вас викликали?

3) Самостійна робота над текстом (напівголосне самостійне читання).

Учитель надає індивідуальну допомогу окремим дітям.
— Чому фонтани названі дивом?
— Як виглядають фонтани ввечері?

4)Повторне читання тексту окремими учнями вголос.

Словниково-логічні вправи

1) Зберіть і прочитайте слова.

Фламінго, фонтани, фіалка.

2) Гра «Слово в слові заховалось».

Портфель торт, форель.

Формування техніки читання

Учні, у яких недостатньо сформована навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
— Яка спільна буквена частина у словах?
Учні, які добре читають, опрацьовують оповідання «Фотограф» за Д. Матіяш самостійно.
— Про кого говориться в оповіданні? Який був фотограф?
— Яким фотоапаратом робив знімки фотограф спочатку? потім? На чому можна переглянути фотографії?
— Розгляньте фотографії. Розкажіть, що фотографував фотограф?
— Продовжіть речення: «Фотограф був здібний...».


IV. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?
— Що розповісте вдома батькам?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду