Урок: Закріплення звукового значення букви Щщ. Опрацювання вірша Л. Вознюк «Через річку по місточку...». Словниково-логічні вправи. Скоромовка. Ребус

17 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Щщ; формувати навички ви-разного читання; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати почуття прекрасного.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Мовленнєва розминка

1) Розучування скоромовки.

Ящірка від дощику
В щілинку під ліщинку
Швидко шмигнула.
Йди іще, дощику!


2) Складання чистомовки.

Ча-ча-ча — звірі граються в м'ячу
Ці-ці-ці — нападаючі — м'яча
Чу-чу-чу — вовк ударив по вівця
Ця-ця-ця — судить гру у них зайці


Робота над віршем

Щасливий щиглик дзьобик
має,
Щавель щоранку він щипає.
Щиглик трудився, борщ зварив,
Пташок на борщик запросив.


— Про кого розповідається у вірші? (У вірші йдеться про щиглика.)
— Якою буквою починаються перші три рядки вірша? (Літерою «ща»)
— Які звуки позначає ця літера? (Звуки [ш] та [ч].)
— Які слова з буквою «ща» є у цьому вірші? (Щасливий, щиглик, щавель, щоранку, щипає, борщ, борщик)


Гра «Добери риму»

— Доберіть слова, які можуть бути римами до запропонованих слів.
Край — ... (грай, рай, вибирай).
Їжачок — ... (павучок, бочок, черв'ячок, реп'яшок).
Весна — ... (красна, ясна, голосна).
М'яч — ... (скач, не плач, удач).
Мишка — ... (кішка, книжка, доріжка).
Пташка — ... (ромашка, комашка).
Калина — ... (малина, Галина, машина, долина).
— Серед запропонованих
слів виберіть і прочитайте тільки двоскладові (трискладові) слова; прочитайте вголос тільки слова з наголосом на першому (другому) складі.


Гра «Відновіть вірш»

— Відновіть вірш на основі рими та змісту.

Киця любить, як по спинці
Кашку, молочко даю.
Гладжу киценьку свою,
Як дарую їй гостинці.


Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 162–163)

Робота за сюжетним малюнком

— Кого ви бачите на малюнку? Чому вона йде під дощиком? Хто може бути в образі дівчинки? Які кольори у неї на стрічках?

Читання вірша Л. Вознюк учителем

— Хто ж йшов по місточку?

Словникова робота

Обнова нова річ.
Візерунок малюнок із різних кольорів.
Вишиванка вишита сорочка.


Самостійна робота над текстом (напівголосне самостійне читання)

Учитель надає індивідуальну допомогу окремим дітям.

— Про що мріяла веселка? Що порадив дощик веселці? Як ви розумієте його слова?

Повторне читання тексту окремими учнями вголос

Словниково-логічні вправи

— Доберіть слова, що починаються складами ща, ще, щи, щі.

Опрацювання скоромовки

Розв'язування ребуса

Формування техніки читання

Учні, у яких недостатньо сформована навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
Учні, які добре читають, прочитують текст за Т. Гаркушенко самостійно.
— Де крокував дощик? Як дощик крокував містом? З ким він зустрівся? Як з'явилася веселка?
— Який настрій викликав у вас описаний дощик? Які картини ви уявили, коли читали про нього?
— Вимовте звуки у слові дощик.
— Назвіть сім кольорів веселки.


IV. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?
— Що розповісте батькам удома?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду