Урок: Закріплення звукових значень букви Цц. Читання слів. Опрацювання казки (за О. Березій)

17 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про букву Цц та її звукові значення; формувати свідомі навички читання слів з буквою Цц; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати уважність, працьовитість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Мовленнєва розминка

Розучування скоромовки

У крамниці продавець
Загубив свій олівець.


Гра «Хто добре чує звук [ц]?»

Цуценя зайшло у двір,
На подвір'ї — «страшний звір»...
Під зів'ялим бур'яном
Воно стрілось з цвіркуном.
Цап забрів у двір рогатий —
Цуценя втекло до хати.
Цілу ніч йому не спалось —
Цапа цуценя боялось.
О. Кононенко

/>

Гра «Букви розгубилися»

ГАНЦИ, КРИЦ, КОРЦУ

Хвилинка-цікавинка

— У назвах яких тварин є звук [ц’]? (Лисиця, заєць, вівця, вовчиця, ведмедиця)

Звуко-буквений аналіз слів лисиця, заєць

Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 158–159)

Читання слів у стовпчиках

— Яка спільна буквена частина у словах?

Прийоми читання

  • Читаємо з учителем.

  • Читаємо за вчителем.

  • Читаємо самі по одному слову.

  • Читаємо слова, що відповідають на питання що? який? що робити?

Опрацювання казки (за О. Березій)

1) Читання казки вчителем.

2) Словникова робота.

Хто цурається свого роду зневажає свій рід.

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

— Назвіть

дійових осіб казки.

4) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Що сказала Цукерці Цибуля?
— Що відповіла Цукерка?
— Що пояснила Цибуля?


5) Вибіркове читання.

— Знайдіть слова з буквою Цц і прочитайте їх.
— Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак питання.
— Яких родичів зустріла Цукерка на городі?
— Чому Цукерка є родичкою Буряка?


6)Читання оповідання за особами.

7) Робота за малюнком.

— Кого ви бачите на малюнку?
— Чи можете ви впізнати, хто де зображений?


Формування техніки читання

Учні, у яких недостатньо сформована навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
Учні, які добре читають, самостійно опрацьовують оповідання за Г. Манівою.
— Що здивувало кота Маркіза?
— Кому належать капці?
— Розкажіть за малюнками, у якій послідовності губилися Андрійкові капці. Якими вони були спочатку? Якими стали потім?


IV. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?
— Що розповісте батькам удома?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду