Урок: Закріплення звукових значень букви Єє. Опрацювання вірша А. Камінчука «Єноти». Словниково-логічні вправи

17 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; вдосконалювати навички усвідомленого читання складів; слів з вивченими буквами, звуко-буквеного аналізу слів; розвивати мовлення, увагу; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Мовленнєва розминка

1) Розучування скоромовки.

Гріє, гріє, припікає,
Всіх у воду заганяє.


2) Робота над чистомовкою.

Сі-сі-сі — будьте впевнені усі.
Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть.
Не-не-не — засяє сонечко ясне.
Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.


Гра «Хто добре чує звук [є]?»

Є єноти
В зоопарку,
Є єхидна,

Заєць є.
У вольєрі
Дуже жарко —
Наш єнотик
Воду п'є.


Позмагаймося!

— Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)

— Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)

Робота над загадками

Є сестричка в їжака:
І колюча, і прудка.
Як тварину називають,
Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)

Хижий звір живе в ліску
В темно-жовтім кожушку.
На деревах його хата.
Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)

Він мисливець й ліс пильнує,
Полюванням всім керує. (Єгер)


Звуко-буквений аналіз слів-відгадок.

Гра «Що роблять люди цих професій?»

Маляр — ... (малює);
танцюрист— ... (танцює);
співак — ... (співає),
музикант — ... (грає).


III. Робота за Букварем (с. 154–155.)

Опрацювання вірша А. Камінчука «Єноти»

1)

Читання вірша вчителем.

2) Аналіз змісту вірша.

— Що запитували єноти в крамниці? Що їм відповіли?
— Чим цікаві слова є ноти, єноти?
— Проспівайте ноти в правильному порядку.


3) Читання вірша учнями.

4) Робота за сюжетним малюнком.

— Як ви вважаєте, що роблять єноти? Складіть речення.

Формування техніки читання

1) Читання уривка казки за Л. Муур учителем.

— Куди йшов Єнот? Кого він злякався?
Учні, у яких недостатньо сформована навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
— Яка спільна буквена частина у словах?


2) Читання тексту учнями вголос і спільне обговорення змісту за запитаннями.

— Хто налякав Єнота? Що йому порадила мама? З ким буде дружити Єнот? (Буде дружити з усмішкою.)
— Розгляньте малюнок. Хто всміхається Єноту?
— Яка головна думка казки? (Хто всміхається,тому посміхнетьсяжиття.)
— Придумайте початок казки.


IV. Підсумок уроку

— Чого навчив вас урок?
— Що розповісте вдома батькам?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду