Урок: Закріплення звукових значень букви Юю. Звуко-буквений аналіз слів. Опрацювання вірша Т. Петровської. Словниково-логічні вправи

17 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички читання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до книжок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

Би-би-би — на голуб'ятні голуби.
Ді-ді-ді — сиві, білі й руді.
Ись-ись-ись — полетіли вони ввись.
Ів-ів-ів — кличу я голубів.
На-на-на — насипаю їм зерна.
Ють-ють-ють — прилетять і поклюють.
Ні-ні-ні — щиро дякують мені.


Гра «Продовж ряд»

Боюся, миюся, стараюся...

Стою, даю, читаю...

Робота над мовною загадкою

З «У»

— стріли пускають,

якщо «Ю» — через нього під землю спускаюсь. (Лук— люк)

Послухай та посміхнись!

Юля юшку вранці їла.
Юля юшки не любила.
Мама каже: — Ще наллю!
Юля каже: — Не люблю!
Мама Юлю так любила,
Що за неї юшку з'їла.
Г. Чубач


Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками

— Назвіть чоловічі імена на Ю. (Юрій, Юхим)

— Назвіть жіночі імена на Ю. (Юля, Юстина, Юнія)

Звуко-буквений аналіз слів Юля, Юрій

Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 150–151)

Робота за сюжетним малюнком

— Що зображено на малюнку?

— Які рослини ростуть край дороги? (Чорнобривці, ромашки, любисток, бузок)

Читання слів у стовпчиках

— Яка спільна буквена частина у словах?

Прийоми читання

  • Читаємо з учителем.

  • Читаємо

    за вчителем.

  • Читаємо самі по одному слову.

  • Читаємо слова, що відповідають на питання що? який?

Словникова робота

Гожий гарний.

Розлогий великий, гіллястий, розкидистий.

Опрацювання вірша Т. Петровської

1) Читання тексту вчителем.

— Де виріс кущ любистку?

— Який був кущ?

2) Читання-аналіз тексту.

Кожне речення читає один з названих учнів. За потреби, вчитель сам чи з допомогою інших дітей показує, як треба правильно прочитати те чи інше речення.

— З якими квітами дружив любисток?

3) Самостійна робота над текстом (напівголосне самостійне читання).

Учитель надає індивідуальну допомогу окремим дітям.

— Знайдіть у тексті слово, протилежне за значенням до слова негожий.

4) Повторне читання тексту окремими учнями вголос.

Гра «Складіть букви»

— Дізнайтеся, чим пахне літо. Доповніть своїми прикладами. Складіть речення.

Формування техніки читання

Учні, у яких недостатньо сформована навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
— Яка спільна буквена частина у словах?
— Що таке книгарня?


Прийом «передбачення» змісту тексту
— Розгляньте малюнок. Прочитайте назву оповідання. Про що йтиметься у тексті?
Учні, які добре читають, самостійно читають оповідання В. Сухомлинського «Усі книжечки гарні».
— Чи підтвердилося ваше передбачення?
— Яку пораду ви б дали Настусі? (Записатися до бібліотеки.)
— До якого з підкреслених слів підходить схема, подана в підручнику?

IV. Підсумок уроку
— Чого навчалися на уроці?
— Що розповісте батькам удома?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду