Урок: Закріплення звукового значення букви Йй. Розвиток мовлення за текстом О. Погребняк. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. Антоніми (без уживання термінів)

16 листопада, 2016 0

Мета: закріплювати знання про звукове значення букви Йй; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів, формувати вміння читати текст за особами, інтонувати питальні речення, правильно вживати форми звертання; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Слухай та запам'ятовуй!

Йой, йой, йой!..
Йосип йойкає, бо йорж
Уколов добряче.
Хоч йому таки болить,
А хлоп'я не плаче,
Бо навчив його дідусь:
— Потерпи, козаче!
В. Гринько


Розучування скоромовки

Зайчик Ой і зайчик
Ай Гратися побігли в гай.
— Ой,
Ой, Ой! Ай, Ай, Ай! —
Кличе мама на весь гай.


III. Повторення вивченого матеріалу

Робота над загадками

Ну хто співця весни не знає?
Закривши очі він співає.
Та пісня радісна, дзвінка.
Скажіть, як звати співака? (Соловей)

Ця руда рідина
Не солодка, а їдка.
Та на користь ця вода,
Гоїть рани всі вона. (Йод)


Віконце для допитливих

Йод

Родина водоростів дуже велика. Вона нараховує біля двадцяти тисяч видів. Водорості дуже різноманітні: бурі, червоні, синьо-зелені, і, звичайно ж, зелені.

Водорості корисні рослини. З них виготовляють ліки, серед них і йод. Він використовується в медицині для знезараження ран.

— Виконайте звуковий аналіз слів соловей і йод.

Гра «Знайди пару»

Учні мають з’єднати слово з його звуковою схемою.

rel="highslide">Фізкультхвилинка

IV. Робота за Букварем (с. 126–127)

Читання антонімів

— Назвіть спільну частину в усіх словах. (ий)
— Продовжіть...
Холодний — ... (гарячий) Твердий — ... (м'який)
Довгий — ... (короткий)


Утворення слів із букв у квадратиках

Лайка порода мисливських і сторожових собак. (Демонстрування малюнка.)

Лайка слово або вираз, яким лаються.

Читання слів у стовпчиках з опорою на злиття йо

Йоржик чуб на голові, що стирчить догори. Майор офіцерське звання в армії.

Читання слів «луною» за вчителем.

Гра «Ти — мені, я —тобі».

Читання слів у парах одне одному.
— Прочитайте назву ліків; назву квітів.
— Прочитайте прізвище; ім'я; назву населеного пункту.
— Прочитайте пари слів.
— Яка спільна частина в кожній парі слів?


Читання адаптованого тексту

— Куди вийшла Марійка?

— Як зустріло її сонечко, квіти?

Опрацювання тексту за О. Погребняк (с. 127)

— Така краса не залишила дівчинку байдужою. А що було далі, послухайте.

Читання тексту вчителем.

— Що захотілося дівчинці?

Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Чому заплакала Марійка?
— Що порадили квіти дівчинці?
— Що Марійка склала з пелюсток?
— Що вона пообіцяла намалювати?
— Розкажіть за малюнком, як Марійці допомогли квіти.

Гра «Розвідники».

— Скільки разів у тексті зустрічається слово Марійка?

— Знайдіть і прочитайте окличні речення.

V. Підсумок уроку

— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше сподобалося на уроці?
— Складіть із сухих квітів, листочків і стебел картину природи.
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду